Portföyünde En Çok Bitcoin Barındıran Şirketler | Yaklaşık Değeri 40 Milyar Dolar!

das
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaklaşık 70 milyar dolar değerinde Bitcoin kurumsal şirketlerin pörtföylerinde bulunuyor. Bunun 40 milyar doları ise sadece 5 şirketin portföyünde bulunuyor. İşte o şirketler:

 1. Grayscale | 31.76 Milyar Dolar
  Digital Currency Group’un alt kuruluşu olan Grayscale bir yatırım şirketidir. Bu şirketin üst kuruluşu olan DCG’de farklı bir amaç gütmemektedir. New York merkezli şirket ”risk sermayesi şirketi” olarak tanımlanır ve dijital para odaklıdır. Grayscale’in portföyünde 662.256 adet BTC olduğu biliniyor.
 2. MicroStrategy | 4.39 Milyar Dolar
  ABD merkezli bir diğer şirket olan MicroStrategy’yi de en çok kripto para birimi alan şirketler arasında duyuyorduk. Şirket özellikle 54.000 Dolar seviyelerinde ciddi Bitcoin alımları yapmıştı. Mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sağlayan şirket New York Borsası’nda 6.3 milyar dolar piyasa değeri ile listeleniyor. Şirketin portföyünde 91.579 adet Bitcoin bulunuyor. 
 3. CoinShares | 3.35 Milyar Dolar
  İngiltere merkezli olan bu şirket ise dijital varlıklara yatırım alanında öncü isimlerden birisi olarak biliniyor. CoinShares ilk Bitcoin hedge fonunu ve ETF’sini piyasaya sunan ilk şirkettir. Şirketin portföyünde 69.730 adet Bitcoin bulunuyor.
 4. Tesla Motors | 2.3 Milyar Dolar
  Şubat ayında şirketin Ceo’su Elon Musk 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin alımı yapıldığını açıklamıştı ve medyada büyük bir yankı uyandırmıştı. Tesla Bitcoin ile araç satışına kısa bir süre önce başladığını duyurmuştu. Şirketin Bitcoin’den 2 ay içerisinde elde ettiği geliri araç satışları ile 1 yıl içerisinde elde ettiğini de ayrıca biliyoruz. Şirket portföyünde bu rakamlara göre 45.654 adet Bitcoin bulunuyor.
 5. Ruffer Invesment Company | 2.16 Milyar Dolar
  İngiltere merkezli bir diğer şirket olan RIC, 2020 Kasım – Aralık aylarında kripto varlıklara yatırımlar yaptığı hakkında haberler medyaya yansımıştı. Şirket o aylarda portföylerinde bulunan bir çok emtiayı satarak kripto varlıklara yatırım yaptı. Şirket o günden beri herhangi bir kripto varlığa dair alım açıklaması paylaşmadı. O zamanın verilerine göre şirket 45.000 adet Bitcoin alımı yaptı.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!