Salı, Ocak 26, 2021

Popüler Youtuber ‘Yanlışlıkla Bitcoin Zengini Oldu’

Çarşamba günü, popüler müzisyen ve Youtuber, Alicia Dawn “Ali” Spagnola, Free Paintings adlı projesi için bir talepte bulunduktan sonra yeni bir video yaptı ve “yanlışlıkla bitcoin zengini” olduğunu tweetledi. 2013’te bir bitcoin aldıktan ve sekiz yıl sonra hesabını kontrol ettikten sonra Spagnola, “Bitcoin açısından zengin olduğumu yeni öğrendim – Bu, onu keyif için kullanma girişimim.” Dedi.

Ali Spagnola bugün 325.000’den fazla abonesi olan tanınmış bir sanatçı, müzisyen ve Youtuber. Daha yeni videolarından birinde, 2013 yılında kendisine 50 dolarlık bitcoin bağışlayan bir kişiden yanlışlıkla nasıl “bitcoin zenginliği” elde ettiğini açıkladı. Birkaç ay önce Spagnola, Free Paintings projesi web sitesinin bitcoin bağışlarını kabul ettiğini fark etti ve 2013’te neden bitcoin bağışları almaya karar verdiğini hatırlamaya çalıştı.

Popüler Youtuber Ali Spagnola 'Yanlışlıkla Bitcoin Zengin Oldu', 'İleri Ödemeye' Karar VerdiSpagnola’nın 2013’te aldığı e-posta.

Sanatçı ve Youtuber 2008 yılında Free Paintings adlı projesini başlattı ve e-posta yoluyla talepleri alarak onlar için 12 × 12 ”akrilik resim oluşturabiliyor. Spagnola, resmi her zaman ücretsiz olarak yapıyor ve resmi postayla ücretsiz olarak da gönderir. Spagnola bugüne kadar insanlar için 2.700 resim yaptı ve yıllar boyunca insanlar ona para bağışladı. Bekleme listesinin 1.300’den fazla kişi olduğu bildirildiğinden, hala zamanı bulduğunda Ücretsiz Resim projesini yapıyor.

Spagnola e-postasını kontrol etmesiyle fark etti

Spagnola e-posta gelen kutusuna bakmaya karar verdiğinde, bir kişinin onu 25 Haziran 2013’te dijital para birimini kabul etmeye ikna ettiğini fark etti. Orijinal e-postada: “Bir bitcoini yorumlamanız için size 50 $ (bitcoin cinsinden) ödemek istiyorum – internet üzerinden para göndermeyi / almayı çok kolaylaştıran yeni bir sanal para birimi.”

Kişi onu ikna etti ve bu yüzden Spagnola onu 12 × 12 ”bitcoin bir tablo yaptı ve videoda o sırada tasarladığı sanat eserinin resmini paylaştı. Spagnola başlangıçta BTC’nin döviz kurunu kontrol ettiğinde, 11.000 doların oldukça üzerindeydi. Aylar sonra Spagnola döviz kurunu tekrar kontrol etti ve bireyin kendisine bağışladığı tek bitcoin 39.000 dolar değerindeydi.

Popüler Youtuber Ali Spagnola 'Yanlışlıkla Bitcoin Zengin Oldu', 'İleri Ödemeye' Karar VerdiSol üst taraftaki resim, kendisine bitcoin ödeyen kişi için yaratılan orijinal 12 × 12 ”bitcoin tablosu Spagnola’dır.

Dahası, Spagnola ona bitcoin’i gönderen kişiyle bağlantı kurdu ve duvarına çerçeveli yaptığı resmin yakın zamanda bir resmini gönderdi. Bu yüzden sanatçı ve Youtuber, bitcoin zenginliklerinin bir kısmını birçok sanat malzemesine aktarmaya karar verdi ve yeni bir proje başlattı. Pahalı, ahşap destekli bir tuval ile Spagnola, 2013 yılında verdiği hediye için teşekkür olarak çok daha büyük bir bitcoin resmi yarattı.

Popüler Youtuber Ali Spagnola 'Yanlışlıkla Bitcoin Zengin Oldu', 'İleri Ödemeye' Karar VerdiSpagnola, birey için yeni bir sanat eseri yaratmaya karar verdi, onunla Las Vegas’ta tanıştı ve bitcoin bağışı için ona teşekkür etti. Popüler Youtuber ayrıca bunu ileri ödemeye karar verdi ve son Youtube videosuna yorum yapan on kişiye 50$ bitcoin verdi.

“Free Paintings projemin asıl noktası, sanatın sadece seçkinler için değil, herkes için olmasını istemem, bu yüzden onu dağıtmaya başladım ve sonra insanlar onun için bağış yapmaya başladı,” dedi Spagnola.

Yaptığı son açıklamada Spagnola, Bundan sonra kripto para sektörüyle daha çok ilgileneceğini belirtti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,311.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34