Diğer

  Popüler Bitcoin Borsası Engellerle Karşı Karşıya: “Birçok Ülkeden Çekilmek Zorunda Kalabiliriz”

  • Dünyanın en büyük kripto borsasından biri olan Bybit, yaklaşan yeni pazarlama kuralları nedeniyle Birleşik Krallık’tan çekilmeyi bekliyor.
  • Financial Conduct Authority (Finansal Davranış Otoritesi), kripto ürünlerin pazarlamasını daha şeffaf ve doğru hale getirmeyi uman yeni kuralları 8 Ekim’de yürürlüğe koyacak.
  • George Morris, tanıtım rejiminin yıllardır menkul kıymet şirketleri için yürürlükte olduğunu, ancak şimdi kripto şirketlerini de içine alan şekilde genişlediğini belirtti.

  Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bybit, düzenleyici engellerle karşılaştığını bildirerek, birçok ülkeden çıkmak zorunda kalacaklarını bildirdi.

  Bybit Borsası, Düzenleyici Sorunlar Yaşıyor

  bybit

  Dünyanın en büyük kripto borsasından biri olan Bybit, yaklaşan yeni pazarlama kuralları nedeniyle Birleşik Krallık’tan çekilmeyi bekliyor. Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou konu hakkında şunları söyledi:

  “Düzenlemelerin daha katı hale geldiğini görüyoruz. Muhtemelen birçok ülkeden çekilmek zorunda kalacağız. İngiltere’yi de çok yakın bir zamanda terk etmek zorunda kalabiliriz. Yakın zamanda Fransa’dan çıktık.”

  Financial Conduct Authority (Finansal Davranış Otoritesi), kripto ürünlerin pazarlamasını daha şeffaf ve doğru hale getirmeyi uman yeni kuralları 8 Ekim’de yürürlüğe koyacak. Bu yeni kurallar arasında ilk kez yatırım yapanlar için soğuma dönemi de bulunuyor.

  Zhou, yeni kuralların davet işleyişini değiştireceğini söyledi. Kripto türev ürünleri Birleşik Krallık’ta 2021’den bu yana yasaklanmış olsa da, bazı borsalar yine de ters teklif yoluyla Birleşik Krallık müşterilerine hizmet verebilmişti. Ancak bu durum 8 Ekim’de değişebilir. Zhou şunları söyledi:

  “FCA, tüm büyük oyuncuları – biz, OKX, Binance, herkes – açıkça iletişime geçti ve bu yeni yasa ile başa çıkmak için planımızın ne olduğunu sordu. Ve yeni yasa şu ki, İngilizce kullanıyorsanız, sizi kullanıcılarını ikna etmeye çalışan biri olarak görecekler, bu nedenle ters teklifte bulunduğunuzu iddia edemezsiniz. Herkes sorunlu. Herkes bu yeni yasa ile başa çıkmak için planlar yapıyor.”

  “Bybit için en muhtemel sonuç, borsanın İngiltere ile tüm bağlantılarını kesmesi olacak” diye ekledi Zhou.

  Geniş kapsamlı bir düzenleme

  Simmons & Simmons’ın ortağı George Morris, tanıtım rejiminin yıllardır menkul kıymet şirketleri için yürürlükte olduğunu, ancak şimdi kripto şirketlerini de içine alan şekilde genişlediğini belirtti.

  Morris, “Kurallar son derece karmaşıktır ve oldukça geniş kapsamlıdır” dedi ve sadece Birleşik Krallık’taki şirketlerin bu kurallara tabi olmadığını, 8 Ekim’den itibaren Birleşik Krallık müşterileri tarafından erişilebilen bir web sitesine sahip olan herkesin bu gerekliliklere tabi olabileceğini sözlerine ekledi.

  Türevlere odaklı bir borsa olarak 2018’de kurulan Bybit, son yıllarda spot alım satım dahil bir dizi farklı ürüne genişledi. Ancak türevlerdeki kökleri hala güçlü. Şirket şu anda verilere göre Bitcoin vadeli işlemlerinde açık pozisyonu yaklaşık %23’lük bir paya sahip.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Kraken Stratejisti, Ethereum ETF ve ABD Seçimlerinin 2024’te Kripto Piyasalarını Canlandıracağını Tahmin Ediyor

  Kripto dünyasındaki gelişmeler, 2024 sonuna doğru piyasayı önemli ölçüde...

  Tether ve Bitfinex, Düzeltilmiş Toplu Dava ile Piyasa Manipülasyonu ile Suçlandı

  Tether ve Bitfinex yenilenen bir hukuki mücadelenin merkezinde yer...

  Dogecoin (DOGE) Boğa Rallisine Hazır, Fiyat Geçen Hafta %13 Arttı

  Geçtiğimiz hafta DOGE fiyatında dikkat çekici bir artış oldu...

  Bitcoin, Piyasa Hareketleri ve Analist Uyarıları Ortasında $63,600’ü Aştı

  Kripto yatırımcıları, piyasadaki etkileyici yükselişle, bir analistin son uyarısıyla...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Kraken Stratejisti, Ethereum ETF ve ABD Seçimlerinin 2024’te Kripto Piyasalarını Canlandıracağını Tahmin Ediyor

  Kripto dünyasındaki gelişmeler, 2024 sonuna doğru piyasayı önemli ölçüde etkileyebilir. Kilit makroekonomik hareketler ve yasama kararları, bu potansiyel piyasa değişiminde kritik rol oynayacak. Kraken strateji başkanı...

  Tether ve Bitfinex, Düzeltilmiş Toplu Dava ile Piyasa Manipülasyonu ile Suçlandı

  Tether ve Bitfinex yenilenen bir hukuki mücadelenin merkezinde yer alıyor. Piyasa suistimali ve antitröst yasalarını ihlal etmekle suçlanıyorlar. Bu firmalar benzer iddialar için sürekli dikkate alındı. Bu...

  Dogecoin (DOGE) Boğa Rallisine Hazır, Fiyat Geçen Hafta %13 Arttı

  Geçtiğimiz hafta DOGE fiyatında dikkat çekici bir artış oldu ve %13’ün üzerine çıktı. Önemli göstergeler ve piyasa indikatörleri şu anda DOGE için yükseliş trendine işaret...