Perşembe, Aralık 3, 2020

Poppy: Dolar bazında Bitcoin fiyatındaki yeni rekor beni şaşırtmaz!

Deneyimli bir yatırımcı ve analist olan Poppy, Bitcoin (BTC) fiyatı konusunda bir değerlendirme yaparak iki kritik desteğe dikkat çekti.

23 Ekim’de paylaştığı pazar analizinde, daha önce Bitcoin için hedef belirlediği 13.500 dolara doğru hareketin devam ettiğini vurguladı. Coin Otağ tarafından bildirildiği üzere, analist 12 Ekim’de 13.500 $ seviyesine doğru bir artış olabileceğini belirtmişti.

Yayınladığı mevcut grafikte iki destek hattı arasındaki alana önem veren Poppy, bu seviyelere düşmenin “yükseliş trendini bozmayacağını” savundu.

Paylaştığı Bitcoin fiyat analizi tablosunda 12.000 $ ve 12.400 $ seviyelerine doğru bir düşüş olursa endişelenmemesi gerektiğinin altını çizdi.

“Dolar bazında yeni bir rekor görmek beni şaşırtmayacak.”

bitcoin 13500 grafik
Bitcoin 13500 dolar için grafik

Kısa vadeli hedefin 13.500 dolar olduğunu söyleyen Poppy, orta vadede rekor seviyeye ulaşabileceğini ima ederken şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’de dolar bazında yeni bir rekor olması beni şaşırtmayacak. […] Bunun için Noel zamanına işaret ediyorum. ”

Poppy yaptığı analizde, daha önce Bitcoin fiyatı için destek olarak belirlediği 11.400 dolar seviyesinin şimdi geride kaldığını ve yeni destek alanı 12.000 ile 12.400 dolar arasında olduğunu söyledi.

Değerlendirmesi sırasında 12.910 dolar civarında seyreden BTC fiyatının, grafikteki yeşil alana inse bile bozulmayacağını belirtti. Yükseliş trendinin devamı için destek seviyelerine dikkat edilmesi gerektiğini ifade ederek şu sözlerin altını çizdi:

“Buradaki destek alanı 12.000 – 12.400 bandı. Bu banttaki gevşemesi yükseliş trendini bozmayacak. Ancak bu trendin günlük dönemde kırılması yükseliş trendini sonlandırıyor.”

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺42.24
  THYAO.IS₺12.19
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.69
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.83