Pazar, Şubat 28, 2021

Polkadot’un (DOT) piyasa değeri XRP’yi aştı!

Polkadot (DOT) para birimi, kripto para ekosistemindeki yükselişin önde gelen adı haline geldi.

Önde gelen veri portalı Coingecko istatistiklerine göre, DOT son 24 saatte yüzde 28 arttı. Ripple ağın yerel belirteci, piyasa değeri açısından XRP’yi aştı. Böylece Polkadot, piyasa değeri açısından en büyük dördüncü kripto para birimi oldu.

Polkadot madeni parası günlük en düşük seviyesi olan 11 $ ‘ı vurduktan sonra yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi 14.80 $’ a ulaştı. Haber, yayınlandığı tarihte 14.12 dolardan işlem görüyordu. Coingecko verilerine göre, büyük fiyat hareketinin ardından piyasa değeri 13,6 milyar dolara yükseldi.

XRP ise son 24 saatte sadece yüzde 2 düştü. Sınır ötesi transfer tokeni 0,30 $ ‘ın üzerine çıkmakta zorlanırken, piyasa değeri 13,3 milyar $ civarında kaldı.

Polkadot platformundan alınan istatistikler, dolaşımda 1 milyardan fazla token ve 14,8 milyar dolarlık piyasa değeri olduğunu söylüyor. Messari kripto para birimi istatistikleri birbirine çok benziyor ve ayrıca DOT’un XRP’yi 3 milyar dolar piyasa değeri ile aştığını açıklıyor.

Binance Coinmarketcap ise DOT arzının yüzde 10 daha düşük olduğunu bildirdiği için farklı verilere sahip tek site. CMC; Ethereum ve Binance, Akıllı Zincirin rakibi Polkadot’u listelemede geride kalıyor.

Polkadot, bir blockchain altyapısı olan “Substrate” adlı kendi teknolojisi üzerinde çalışan çok zincirli bir protokoldür. Platform tamamen birlikte çalışabilirlik üzerine inşa edilmiştir. Diğer blockchain ağlarına yan zincir olarak bağlanabilir. Blockchain protokolü saniyede binlerce işlemi idare edebilir. Bu özellikleriyle “Ethereum katili” olarak adlandırılır.

Polkadot (DOT) fiyatı an itibariyle$ 30.98dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98