Salı, Mart 2, 2021

Polkadot Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Son 60 saat Bitcoin için yükselişe geçti. 34.000 – 34.5.000 $ ‘lık bölge destek görevi gördü ve BTC’nin 40.000 $’ a tekrar yükseldiğini gördü. Ancak, satış baskısı listelerde tekrar aşağıya çekildiği için orada kalamadı. Aslında, dünyanın en büyük kripto para birimi yazı yazılırken 37.529 $ ‘dan işlem görüyordu.

Bitcoin’in son hareketleri Polkadot’un fiyatlarını da etkiledi. DOT, düşüş eğiliminin başlangıcını kaydetti ve BTC ile birlikte 24 saat içinde yaklaşık %8 oranında düştü. Basın zamanında, yine güneye doğru ilerliyormuş gibi görünüyordu.

DOT 12 saatlik grafik

Polkadot Fiyat Analizi: 15 Ocak

Kaynak: TradingView’de DOT / USDT

RSI gibi fiyat ve momentum göstergeleri arasında bir sapma anında bir geri çekilme gerektirmez. Bununla birlikte, zayıflayan momentumu belirtmek için kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken bir şey ve DOT, 14.95 $ ‘dan yüksek bir değer oluşturduğu için düşüş eğilimi gösterdi.

Hem Bitcoin hem de Ethereum ile birlikte bir miktar satış baskısı ile karşı karşıya kaldı, ancak DOT için son zamanlarda elde edilen güçlü kazançlar nedeniyle önümüzdeki günlerde daha derin bir düzeltme yapmak zorunda kalabilir.

Bu sağlıklı bir geri adım olacaktır ve bir satın alma fırsatı olarak değerlendirilebilir.

Muhakeme

Fibonacci geri çekilme aracını iki hareket için kullanarak – biri 4,58 $ (beyaz) ve diğeri son dipten 7,16 $ (sarı), bazı geri çekilme seviyeleri vurgulanabilir.

Bu seviyeler ile yatay destek seviyeleri arasındaki kesişme, DOT’un önümüzdeki haftalarda güçlü destek bulabileceği bölgeleri göstermektedir. 10.5 $ ‘ın üzerinde, DOT’un fiyat hareketi açısından fazla bir geçmişi yok ve bu nedenle, daha küçük zaman dilimi analizinin yanı sıra geri çekilme seviyesi birleşme, olası bir geri çekilme için destek seviyeleri veriyor.

11,3 – 11,5 ABD Doları ve 10,35 ABD Doları 10,5 ABD Doları bölgeleri, daha uzun zaman dilimlerinde en güçlü ve en yakın destek alanlarıdır; 12,5 ABD doları da satış baskısını durdurabilir.

Scalp kısa alım satımları 12,5 $ ‘a açılabilir, ancak trende karşı alım satım doğası gereği daha risklidir. Bu nedenle, bu seviyelerde satın almanız önerilir.

Sonuç

Polkadot, daha uzun zaman diliminde yükseliş görünümünden keyif alıyor gibi görünüyordu, ancak DOT için küçük bir gerileme görülebilir. Bu bir satın alma fırsatı sunacaktır. Polkadot, XRP’nin üzerine kısa bir süre tırmandıktan sonra, piyasa değeri ile CoinMarketCap’te beşinci sıraya yükseldi. Önümüzdeki haftalarda Polkadot, XRP’nin listedeki yerini kendi başına talep edebilir.

Polkadot (DOT) fiyatı an itibariyle$ 36.94dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.86
  THYAO.IS₺14.81
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.98
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.19