Pazartesi, Nisan 19, 2021

Polkadot Fiyat Analizi: 08 Nisan

Polkadot pazarı, yılın başından bu yana değerinin en az %368 oranında arttığını gördü. Yıla 7 dolarlık tek bir dijital değerle başlarken, baskı zamanında 40 doların üzerinde işlem görüyordu.

Merkezi olmayan finansın büyümesi ve kripto piyasasındaki ralli bu yükselişin arkasındaki sebep olabilir. 38 milyar dolarlık piyasa değeri ile DOT, CoinMarketCap listesinde yedinci sırada yer aldı.

Polkadot (DOT) Saatlik Grafik

DOT’un saatlik grafiği, madalyonun bir düzeltme aşamasından geçtiğini vurguladı. 41 dolarlık desteğin oldukça üzerinde kaldıktan sonra, kripto para 6 Nisan’da bozuldu. Dijital varlığın değeri 37$’a kadar düştü ve ardından bir geri dönüşe tanık oldu.

Yazım sırasında, DOT yükselen bir kanalda yükseliyordu, ancak önceki eğilim düşüş olduğundan, piyasadaki bir dalgalanmadan daha yüksek bir fiyat kırılma şansı var gibi görünüyordu.

MUHAKEME
DOT piyasasındaki %18’lik düzeltme, kısa vadeli piyasada büyük dalgalanma ve düşüşe neden oldu. Düzeltme ve geri çekilmeden sonra, Bollinger Bantları hala farklı görünüyordu ve bu da mevcut piyasanın oldukça değişken yapısını gösteriyor. Bu arada, dalgalanma sinyal hattını da altına itti ve DOT değerindeki bu artışı öngördü.

Bu arada, 50 hareketli ortalama şamdanların üzerinde kaldı ve fiyatın artması için bir direnç noktası oldu. Ancak, diğer göstergeler boğaların devralması konusunda pek istekli değildi.

Göreceli Güç Endeksi (RSI), varlığın alış ve satış baskılarının eşitlendiği bir denge durumunda olduğuna dikkat çekiyordu. Yine de, piyasada madeni parayı daha yüksek bir değere taşımak için ivme yoktu. Aslında, Bitcoin piyasası da kısa vadede düşüş eğilimi gösteriyordu, bu da altcoin piyasasının değerinde yaklaşan bir düşüşe işaret ediyordu.

Dikkat edilmesi gereken önemli seviyeler:
Giriş Seviyesi:
41,30$
Kar Al: 40.08$
Stop Seviyesi: 41,66$
Ödül Alma Riski: 3.43

SONUÇ
DOT pazarı yukarıda belirtilen düşüşten sonra toparlanırken, yükselen bir kanalda yükseliyor. Önceki trendin düşüş eğilimi göz önüne alındığında, fiyat mevcut trendinden düşebilir. DOT pazarı, basın zamanında, kısa vadeli düşüşüne yol açabilecek ivmeden yoksundu.

Polkadot (DOT) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Ali DEMİREL
  Ali DEMİREL, uzun yıllar boyunca onlarca farklı sektör ve alanda edindiği bilgiler doğrultusunda yönelmeye karar verdiği kripto dünyasında, önemli isimlerin ona kattığı bilgiler ve tecrübeler ile Coin Otağ bünyesinde gelişmeyi, geliştirmeyi hedefliyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21