Polkadot (DOT) ve Uniswap’ın (UNI) Bu Hareketi Yapması An Meselesi!

Polkadot 1
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şu anda kripto pazarında toplu bir durgunluk ve belirsizlik var. Bitcoin 40.000 dolarlık direncini geçemediği için diğer altcoinler de hareket edemedi. Bazı varlıkların temel ağlarına ve gelişmelerine dayanarak toparlanması bekleniyordu. Uniswap ve Polkadot, teknik olarak sağlam iki projedir ancak mevcut pazar eşiğini kıramadılar.

Bununla birlikte, bu varlıkların her ikisinin de grafiklerde başka bir güçlü ralli sergilemesi sadece bir zaman meselesi olmalıdır.

Uniswap, Polkadot: Mevcut Pazar Gelişimi

Uniswap, mevcut fiyat aralığının üzerine çıkmak için mücadele ederek piyasadaki 25 dolar aralığının yakınında konsolide etmeye devam etti. Bununla birlikte, verilere göre en son protokolü önceki sürümüne göre zaten önceliklidir.

Uniswap V3, Mayıs ayı başlarında piyasaya sürüldü ve resmi olarak V3 hacmine çevrildi.

İstatistikler, hem V2 hem de V3’ün Mayıs ayında 65 milyar doları aşan işlem hacmini kolaylaştırdığını, bu da Ocak ayının 26 milyar dolarlık rekorunun neredeyse 3 katı olduğunu gösteriyor. Beklendiği gibi Uniswap protokolü pazar payının yüzde 50’sinden fazlasını elinde bulundurarak DEX ekosistemine hakim olmaya devam etti.

Ek olarak, protokol, tüm ağ işlemlerinin yaklaşık yüzde 25’inden sorumlu olan Ethereum zincirindeki etkinliğe de hakim olmaya devam ediyor.

Polkadot ile ilgili olarak, fiyat artışıyla doğrudan ilişkili olmayan ancak gelecekteki ağ büyümesi için hayati önem taşıyan doğrulayıcı ağını organik olarak geliştirmeye devam etti. Polkadot, bir yıldan kısa bir sürede 3.75 milyon işlem ve 344.198 aktif hesapla blokları tamamladı. Ek olarak, DOT’un kanarya ağı Kusama, 7.66 milyon blok ve 100.000’den fazla aktif hesap üretmekte amansızdı.

Her ikisi de 25.000’den fazla aktif adayla birleştirilmiş 1097 doğrulayıcı tarafından güvence altına alınmıştır.

Bu Faktörler Fiyat Artışına Nasıl Yardımcı Olur?

Yakın zamana kadar, kripto varlıklarının değeri çoğunlukla duyguya, FUD’a ve ara sıra destansı oranların yükseliş rallisine dayanıyordu. Bununla birlikte, 2020’nin başından beri, Bitcoin dışındaki diğer blok zincirlerinin gerçek değeri kabul edildi ve takdir edildi. Ethereum güçlü bir örnektir ve Uniswap, Polkadot benzer bir hedefi paylaşır.

Bu projeler, UNI’nin önde gelen DEX’lerin merkezi değiş tokuşlara karşı argümanı ile güçlü bir işlevselliğe dayanmaktadır. Polkadot ise dApp test ağı (Kusama) ile daha da değer kazanacaktır.

Teknolojik gelişmeler fiyat üzerinde daha yavaş bir etki yaratır, ancak bir kez gömüldüğünde, artış genellikle artar.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!