Cuma, Aralık 4, 2020

Polkadot [DOT] uzun vadeli Fiyat Analizi: 22 Ekim

DeFi çılgınlığı ölürken, DeFi coinleri gerçekten sakin görünüyor. DOT, fiyatı Eylül ayından bu yana% 45 + bir düzelme gördüğü için aynı sakinliği paylaşıyor. Şu anda bir aydan fazla bir süredir DOT, ara sıra mini dalgalanmalarla daha düşük bir hızla ilerliyor.

Bitcoin’in 13.000 $ ‘a ulaşması ve reddedilmeyle karşı karşıya kalmasıyla, şimdi fiyatın yatay seyretmesini bekleyebiliriz. Bu konsolidasyon / dağıtım / birikim, ne olursa olsun, DOT gibi altcoinlere performans göstermeleri için zaman ve fırsat verecektir.

Bu konuda iyimser olmak, DOT’un çizelgelerinde bir alt dönüş modelinin oluşmasıdır, bu da kripto para için büyük kazançlara işaret eden bir oluşumdur.

DOT 6 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de DOTUSD

DOT için “baş ve omuz” kalıbı oluşuyor gibiydi [potential]. Fiyat boyun çizgisine çok yakındı [purple declining line], yakında bir çıkış olacağına işaret ediyor.

DOT performansı 0.236-Fibonacci seviyesi tarafından engellenebilir [aka $4.336] Boyun çizgisi ile birlikte tek bir direnç birimi olarak hareket edecek. Bu nedenle, günlük / altı saatlik zaman dilimindeki fiyat bu iki seviyenin üzerinde kapanırsa, uzun bir pozisyon bunun için en iyi yol olacaktır.

Bu seviyeleri aşan DOT’un potansiyel hedefleri arasında 4.486 $, 4.9 $, 5.22 $, direnç ve Fibonacci seviyelerinin bir kombinasyonu yer alıyor.

Gerekçe

Bu uzun pozisyonun arkasındaki mantık [other than the obvious bullish head and shoulder pattern] iki: Bitcoin yükselecek ve onunla birlikte altcoin alacak, Bitcoin konsolide olacak ve altcoinlerin kısa bir süre için keyfini çıkarmasına izin verecek.

Ek olarak, RSI, DOT’un durumuna yardımcı gibi görünen bir oluşum olan sağ omuzda yükseliş eğilimi oluşturdu.

Dikkat edilecek seviyeler

Kaynak :: TradingView’de DOTUSD

Uzun bir pozisyon için önemli olan seviyeler,

Kazanç Riski: 1.08

Giriş: 4,33625378 $
Kar al: 4,92397326 ABD doları
Zarar Durdurma: 3,79284692 ABD doları

Kazanç Riski: 1.63

Giriş: 4,33625378 $
Kar al: 5.22464984 $
Zarar Durdurma: 3.79284692 $

Feragatname: Yukarıdaki makalenin bulguları yazarın yegane görüşüdür ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺41.64
  THYAO.IS₺12.24
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.47
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.72