Polkadot (DOT) Nereye Kadar Yükselebilir?

Önemli projelerin başında gelen DOT için kısa ve uzun vadeli destek direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
Polkadot 02.05 2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

DOT Alçalan Kama Formasyonu İçerisinde İşlem Görüyor

DOT-05.12-1

Sizler için bu yazımda, Web 3.0 segmentinin en önemli projelerden birisi olan ve parachain adı verilen yapısı sayesinde fark yaratan DOT analizi yapacağım.

Alçalan kama formasyonu içerisinde işlem görmekte. Ayrıca 7,1 dolardan tepki aldığını görüyoruz. Bu seviyede tutunamazsa 3,8 dolara kadar düşeceğini düşünüyorum.

Olası yükseliş durumunda 23,8 dolara kadar ulaşma ihtimali var. Hatta formasyonun hedefine ulaşmak isterse grafikte de gösterdiğim gibi 62,2 dolar seviyesini hedefleyeceğini düşünüyorum.

  • Parabolik SAR şu anda düşüş trendinin güçlü olduğunu gösteriyor. Yükselişin güçlü olması için Polkadotun şu anki seviyesinden yaklaşık yüzde 185 yükseliş kaydetmesi gerekmekte.
  • RSI, yavaş yavaş aşırı satım bölgesine ilerlediğini görüyoruz. Bu yüzden düşüş, aşırı satım bölgesine kadar devam edebilir. Olası yükselişin ise aşırı alım bölgesine uzak olduğu için uzun süre devam edeceğini düşünüyorum.
  • Haftalık grafikte MA20’nin altında işlem görmesi düşüş trendini güçlü kılıyor. Yükselişin uzun süre boyunca devam etmesi için bu seviyenin üzerine çıktıktan sonra destek olarak doğrulaması gerektiğini düşünüyorum.

 

Destek Seviyeleri 7,1 3,8
Direnç Seviyeleri 23,8 33,6

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

DOT-05.12-2

Gördüğünüz üzere 7,3 dolardan tepki almayı başardı. Ardından 8,7 dolardaki direnci test etti ancak ret yedi. Bu seviyenin kırılımı sonucunda 10 dolara kadar yükseleceğini düşünüyorum. Hatta devamında ise 11 dolara ulaşma ihtimali var.

Düşüş durumunda ise 7,30 dolarda tutunamazsa 4,4 dolardaki desteğine düşeceği fikrindeyim. Buradan destek bulamaz ise 1,9 dolardan tepki almak isteyecektir.

Destek Seviyeleri 7,3 4,4 1,9
Direnç Seviyeleri 8,7 10 11
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster