Pazartesi, Mart 1, 2021

‘Piyasalar rezerv para birimi olarak Bitcoin ve dijital dolar istiyor’

Bloomberg Intelligence’da Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, son piyasa görüşünde, “finans piyasaları artık ABD Doları rezervlerini Dijital Dolar ve Bitcoin ile değiştirmek isteyebilir” dedi. Stratejiste göre, insanlar ABD Dolarının rezerv para birimi statüsünü kaybedip kaybetmeyeceği konusunda endişeli değiller.

En son McGlone şunları söyledi:

ABD dolarının dünyanın rezerv para birimi statüsünü kaybetmesi konusunda herhangi bir endişe varsa, yükselen dijital varlık dalgasının aksini gösterdiğini düşünüyoruz.

McGlone, Tether’e dijital dolar olarak atıfta bulunabilir, ayrıca “en çok işlem gören kripto Tether” olduğunu ekleyerek aşağıdaki görseli paylaştı:

34 milyar doları aşan piyasa değeri ile Tether, CoinMarketCap’e göre şu anda dördüncü en büyük varlık. Buna ek olarak, Chainalysis’ten elde edilen veriler, kripto borsalarından USDT Yakışlarının geçen hafta 10 milyon USDT’nin üzerine çıktığını gösterdi. Bu 61 gündeki en büyük artış. Tipik olarak, kriptodan kriptoya akış, kullanıcıların nakit paraya çevirmek yerine ticarete meraklı olduklarını gösterir.

Stratejistin tweet’i, kısa bir süre için de olsa Bitcoin’in 47.000 $ aralığına düştüğü sırada geliyor. Varlık daha sonra 53.672,44 $ ‘a yükseldi.

Mike McGlone daha önce, Bitcoin’in fiyatının 50.000 $ ‘a ulaşma potansiyeline sahip olduğunu oldukça doğru bir şekilde tahmin etmişti.

Finansal uzman, varlığın artan popülaritesine dayanarak, Bitcoin fiyatının değerlenmeye devam edeceğini ve 2025 yılına kadar 100.000 $ kilometre taşına ulaşacağını tahmin etti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 45,750.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98