Cuma, Şubat 26, 2021

Piyasalar Hız Kazandıkça Litecoin Etkisini göstermeye çalışıyor

LTC Piyasaları Hız Kazandıkça Litecoin Charlie Lee'nin 'Orijinal Günahını' Kurtarmaya Çalışıyor

Finans şirketlerinin kripto para birimlerine kademeli olarak ısınması, hem perakende yatırımları hem de kurumsal ilgi ile birleştiğinde, 2021’de Litecoin’in yenilenen ivmesinin yolunu açtı.

Litecoin, Boğa Piyasasını Bir Sonraki Direnç Seviyesine Taşıyor

Litecoin zorlu bir başlangıç ​​yaptı. 2017’nin sonlarında, kurucusu Charlie Lee’nin “projenin geliştirilmesine konsantre olmak için” LTC çantasının tamamını sattığı iddia edildi. Lee, anlaşılır bir şekilde, bu kararı için çok fazla eleştiri aldı.

Twitter hesabından Satoshilite (Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’ya atıf) tarafından giden kurucu, bir yıl sonra tekrar oynayarak geri çekilmedi:

Sattım çünkü LTC’ye sahip olmak, kısa vadede değeri yükseltmek için bir şeyler yapabileceğim bir durum haline getirdi. Ancak bu durum Litecoin’in uzun vadeli başarısı için kötü. Bu çatışmayı istemedim. Bunu birçok kez açıkladım. Hala anlamadıysanız, size yardım edemem.

İlginçtir ki, LTC Aralık 2017’de yüzde 5.000’lik bir sıçrama yaşadı, ancak 2018’deki piyasa düzeltmesi onu yaklaşık 26 dolarlık atlama öncesi seviyesine geri getirdi.

Büyük kurumların kripto para birimlerine kademeli olarak ısınması, 2017’deki son Bitcoin patlamasına kıyasla, tutumda önemli bir değişikliğe işaret ediyor. Geçen yılın Ekim ayında Paypal, New York charter güven şirketi Paxos ile ortaklık kurarak, kullanıcılarının doğrudan kripto para birimi ticareti yapmalarına izin vereceğini duyurdu.

Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından yönetilen bir finansal hizmetler ve ödeme şirketi olan Square Inc, şirketi %10’luk bir artışla ödüllendiren bir kararla kısa bir süre sonra 50 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Litecoin (LTC) ile ilgili olarak Visa, Amerika Birleşik Devletleri’nde dijital ve fiziksel olarak kullanılabilen yalnızca LTC’ye özel bir Visa kartını piyasaya sürdü.

Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi kripto varlıklar en çok fayda sağlayan seçkin altcoinlerden bazıları gibi göründüğünden, tüm bu kripto benimsemeleri bir ağ etkisi yaratmak için birlikte çalışıyor. Ayrıca Cryptwerk, şu anda LTC’yi ödeme olarak kabul eden 2.200’den fazla şirketi listeliyor.

LTC, bu hafta 14 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile şu anda en değerli 8. kripto varlığı durumunda.

Litecoin (LTC) fiyatı an itibariyle$ 177.09dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98