Pazartesi, Kasım 30, 2020

Piyasa guruları, Bitcoin yatırımcılarını düşüş konusunda uyarıyor

Bitcoin (BTC) fiyatı ile ilgili arka arkaya olumlu görüşler paylaşılsa da finans piyasalarının önde gelen ismi, düşüş olasılığına karşı net bir uyarı yaptı.

16 Kasım’da Twitter’da Bitcoin fiyatı hakkında kısa bilgi. analiz Piyasa gurusu Peter Brandt, BTC fiyatındaki hızlı artışın gelecekteki bir düzeltme ile sona erebileceğini söyledi.

Bitcoin Fiyat Endeksi: 1 Bitcoin Kaç TL? (BTC TL)

Brandt mesajında, düzeltme sayısının ve oranının 2015-2017 arasındaki rekor boğa piyasası döneminin oldukça altında olduğunu belirterek, herkesin BTC fiyatında düşüş olasılığına hazır olması gerektiğini öne sürdü.

Sadece yüzde 10 düzeltme görüldü

Peter Brandt tarafından vurgulanan Bitcoin boğa piyasası karakteristik tablosu. Kaynak: Peter Brandt / Twitter

Brandt, 20.000 $ seviyesine dayalı tarihi bir rekor kıran Bitcoin’in 2015’ten 2017’ye kadar meşhur boğa rallisi sırasında birkaç kez düzelttiğini söyledi. Mesajında ​​şunları yazdı:

“2015-2017 arasındaki boğa piyasasında BTC fiyatı 8 kat düzeltme gördü. Yukarıdan aşağıya yüzde 37 düştü, tüm zamanların en yüksek seviyesi arasındaki mesafe 14 hafta oldu. Eylül ayından bu yana sadece yüzde 10 düzeltme yapıldı. ”

İçinde Kripto Paylaşılan istatistiklere yorum yapan Twitter topluluğu, Bitcoin’in “aşırı satın alındığı” kanaatine vardı. Adrian Boucek adlı kullanıcı, “Bitcoin çok fazla satın alındı. 2021’deki büyük artıştan önce yüzde 40’lık bir düzeltme görürsem şaşırmam.” Dedi. Yazdı.

Öte yandan, Peter Lithman adlı bir başka Twitter kullanıcısı, “Bitcoin, nüfusa kıyasla son derece az satın alındı. İçinde bulunduğumuz pazar, çok uzun zamandır gördüğümüz hiçbir şeye benzemiyor.” Dedi. paylaşılan.

Yükselmeyi bekliyor

Peter Brandt tarafından uyarılan düzeltme süreci, bazı analistler tarafından daha büyük bir yükselişin sıçrama tahtası olarak görülüyor. Ünlü analist Willy Woo geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in “boğa döngüsünün” henüz başlangıcında olduğunu ve zirveye 2021’in sonundan önce ulaşılmayacağını öne sürdü.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 18,882.96dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺45.92
  THYAO.IS₺11.54
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺17.89
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.60