Salı, Mart 2, 2021

Peter Schiff, Bitcoin ‘balonu patlayacak’ dedi

Bitcoin hakkındaki olumsuz yorumlarıyla tanınan yatırımcı Peter Schiff yine haberlerde yer alıyor. Bitcoin şüphecisi, Fox News’ten Liz Claman ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, pazarın önde gelen kripto para biriminden “Fare zehiri küpü” olarak bahsetti.

“Sonunda balon patlayacak ve fiyat, Charlie Munger’ın fare zehiri dediği zamandan daha düşük olacak.”

Bu, Schiff’in kripto piyasasını ilk kez bir balon olarak adlandırması değil. Bu sefer ilginç olan şey, bu açıklamaların Bitcoin’in bu ayın başlarında 42.000 $ ‘lık rekor seviyeye tırmanmasının ardından gelmesi. Bununla birlikte, BTC’nin o zamandan beri önemli ölçüde düştüğü ve kripto para biriminin, fiyat listelerinde 30.000 $ seviyesinin üzerine çıktığı belirtilmelidir.

Kaynak: Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi

Kripto para biriminin değerindeki yukarıda belirtilen düşüş, Korku ve Açgözlülük Endeksi üzerinde de göze çarpan bir etkiye sahipti. FGI dün açgözlülüğü vurgulayan bir okuma olan 75’lik bir okuma not ederken, aynı rakam basın zamanında 40’a düştü ve bu rakam, korkunun pazara geri döndüğünü öne sürdü.

Ayrıca, Bitcoin yatırımcılarının doğası hakkında da yorum yaptı ve çoğu kripto para biriminin kendi adına eklenen altı haneli bir fiyat göreceği varsayımı altında Bitcoin ‘HODLing’ kategorisine girdi.

“Çoğu insan Bitcoin’de bir miktar para kaybedecek,” dedi ve “Para kazananlar satış yapanlar olacak, ancak bunların pek çoğu yok. [people]. ”

Bir düzeltme ortamı gerçeğiyle, mevcut ortam çok fazla FUD ile doluyor. Son açıklamada ;

“Uzun vadeli BTC ve ETH HODLers için bu, daha fazla biriktirmeye başlamak için muhtemelen iyi bir zaman. Kişisel olarak, daha fazla ETH ekledim ve şimdi daha fazla spekülatif kripto eklemenin zamanı geldi. ”

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 47,855.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.86
  THYAO.IS₺14.81
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.98
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.19