Salı, Ocak 26, 2021

PayPal’ın kripto ticaret hacmi ikiye katlandı!

Küresel ödeme sağlayıcısı PayPal, önceki kripto işlem hacmini ikiye katladı: 242 milyon dolarlık dijital varlık, 11 Ocak’ta platformda el değiştirdi.

Kripto piyasası veri toplayıcısı Nomics’e göre, dün kaydedilen bu işlem hacmi, PayPal’ın 6 Ocak’ta gördüğü bir önceki rekor kripto hacmini 129 milyon dolar olarak ikiye katladı. 1 Ocak’ta 22,8 milyon dolar olan günlük işlem hacmi o zamandan bu yana yüzde 950 arttı.

ABD merkezli ödeme şirketi, Bitcoin için rekordan rekora ralli sırasında PayPal’ın işlem hacmindeki artış meydana geldiğinden, bireysel yatırımcılar arasında popülerlik kazanıyor gibi görünüyor. Nuggets News’ten Alex Saunders, PayPal’ın kripto hacmindeki büyümeyi bireysel yatırımcılar arasında artan yaygınlığının bir işareti olarak görüyor:

@PayPal dün 242 milyon dolar kripto satışını gerçekleştirdi. Bu, önceki rekorun neredeyse iki katı. ✅ #Bitcoin

– Alex Saunders (@AlexSaundersAU) 

Öte yandan Twitter kullanıcısı Toomas Zobel, işlem hacmindeki artışın arkasında kayıplarını durdurmak isteyen bireysel yatırımcılar olabileceğini öne sürdü:

“Bunun alım mı yoksa satış hacmi mi olduğunu anlamanın bir yolu var mı? Bu büyük satış dalgasında, bireysel satıcılar satın alma baskısı yaratmak yerine zararlarını durdurmaya çalışıyor olabilir. ”

PayPal’ın kripto hizmetlerine Paxos’un ItBit borsası üzerinden erişilebilir. Şirketin önümüzdeki aylarda 26 milyon tüccar ağına kripto para birimi hizmetleri sunmaya başlaması ve bu hizmetlere olan talebi daha da artırması bekleniyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,353.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34