Pazartesi, Kasım 30, 2020

PayPal kullanıcıları büyük miktarlarda Bitcoin satın alıyor!

PayPal, ETH, LTC, BCH içeren kripto hizmetindeki talebi karşılamak için çıkarılan Bitcoin arzının% 70’ini satın alıyor.

Bitcoin’e yatırım yapan şirketlerin birikmiş olduğu tahminen 15 milyar dolar veya 842.229 Bitcoin var.

Pantera Capital, Büyük yatırımcıların kripto pazarına girişinin yarattığı etkiye dair bir rapor yayınladı. Rapora göre, Yatırım şirketi Square ve PayPal’ın Bitcoin üzerindeki satın alma baskısını artırdığını iddia ediyor. Bu nedenle, Bitcoin’in fiyatı olumlu bir artış gösterdi.

Yayınlandığı tarihte Bitcoin, son 24 saatte %2.79 kazançla 18.532 $ ‘dan işlem gördü. Haftalık ve aylık grafiklerde kazançlar sırasıyla %13.98 ve %55.68’dir. Piyasa değeri açısından Bitcoin, Mastercard’ı gibi 350 milyar doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Pantera Capital, Mevcut rallinin kurumsal talebe dayanarak 2017’den daha “sürdürülebilir” olmanın işaretlerini gösterdiğini söylüyor. Bu nedenle, Bitccoin fiyatında tüm zamanların en yüksek seviyesinin ötesine geçebilir. Yatırım firması, %70 ile PayPal ve %40 ile Square birlikte Bitcoin’in ürettiği arzdan daha fazlasını satın aldığını belirledi.

PayPal’ın New York eyaletinden edindiği Bitlicense şartları nedeniyle, Şirket, kullanıcıları tarafından satın alınan her birim için 1’e 1 paritede “gerçek Bitcoin” tutmalıdır. Pantera Capital’in belirttiği gibi PayPal’ın kullanıcılarının 300 milyon olduğu tahmin ediliyor. Buna karşılık, Bitcoin’in yaklaşık 100 milyon kullanıcısı var. Rapor, Aşağıdaki görüntüyü gösterirken şunları belirtti:

Grafikteki kesikli yatay çizgi, yeni çıkarılan Bitcoinlerin toplam arzı artı orijinal itBit hacmini temsil eder. Büyümeleri devam ederse, PayPal tek başına haftalar içinde yeni çıkarılan tüm Bitcoin’lerden daha fazlasını satın alacaktır.

Bitcoin BTC

Kaynak: https://panteracapital.medium.com/bitcoin-shortage-172a9205dc0

Şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki uygun PayPal, Müşterileri Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash içeren kripto hizmetini kullanabilir. Ancak şirket, önümüzdeki yıl uluslararası müşterilere yönelik hizmetini genişletmeyi planlıyor. Bu, Bitcoin’den satın alma baskısını artırmaya devam edebilir. Pantera Capital şu ​​tahmini yapıyor:

Şu anda Bitcoin’deki hikaye bu. Diğer, daha büyük finans kurumları onların peşinden gittiğinde, arz kıtlığı daha da dengesiz hale gelecektir. Arz ve talebin dengelenmesinin tek yolu daha yüksek bir fiyattır.

Şirketler biriktikçe Bitcoin arzı azalır

Veriler; Bitcoin’i satın almak için bir “çılgınlık” durumuna giren şirketler tarafından gösterildi. Yatırımcı Clark Moody tarafından paylaşılan Bitcointresuries verilerilerine göre Şu anda Galaxy Digital Holdings ve MicroStrategy gibi Bitcoin satın alan şirketlerin birikmiş tahmini 15 milyar dolar olduğu. Bu 842.229 BTC veya toplam BTC arzının %4,54’ünü temsil ettiği aktarıldı.

Bitcoin BTC

Kaynak: https://twitter.com/clarkmoody/status/1329669787954388994/photo/1

Three Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu, Bitcoin tabanlı finansal türevler platformu Deribit’ten alınan verilere güveniyor. Kripto para birimi için 36.000 $ ‘lık yeni bir hedef fiyat veren Zhu, Skew’in gösterdiği gibi platforma olan açık ilginin tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu söyledi.

Bitcoin BTC

Kaynak: https://twitter.com/skewdotcom/status/1328982240169168896/photo/1

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 19,244.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺45.80
  THYAO.IS₺11.53
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺17.87
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.58