Çarşamba, Ocak 27, 2021

PayPal CEO’sundan çağrı: “Düzenleyicilerle çalışın”

PayPal CEO’su Dan Schulman, Kripto para birimi endüstrisinin düzenleyicilerle çalışmadan gelişmesinin pek olası olmadığını söyledi.

2 Aralık’ta Schulman, Squawk Box sunucusu Andrew Ross Sorkin ile küresel finans endüstrisindeki nakitsiz dönemi tartışmak için 2 Aralık’taki Web Zirvesi çevrimiçi konferansına katıldı.

Tartışmanın bir parçası olarak Schulman, Kripto para birimi düzenlemeleriyle ilgili sorunları ele aldı ve endüstriyi kriptoya daha fazla kullanılabilirlik kazandırmak için finansal otoritelerle yakın işbirliği yapmaya çağırdı. Schulman, “Bu konuya yaklaşmanın bir yolu var ve düzenleyicilerle birlikte çalışın” diye açıklıyor.

Schulman, Kripto endüstrisinde hizmet sağlamak için yasal uygunluğun gerekli olduğunu söyledi.

Schulman, Şirketinin mevzuata uygunluğa “büyük miktarda” yatırım yaptığını ve PayPal’ın New York düzenleyicilerinden BitLicense lisansı alan ilk şirket olduğunu söyledi. Schulman, PayPal’ın düzenleyicilerle sıkı ilişkileri olduğunu, Çünkü kara para aklama gibi yasa dışı faaliyetleri önlemeyi amaçladıklarını açıkladı.

PayPal, Ekim 2020’de Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleri için alım satımı destekleyeceğini duyurdu. Servis geçtiğimiz haftalarda ABD’de başlatıldı ve haftalık 20 bin dolar işlem limiti getirildi.

Schulman, PayPal’ın kripto hizmetlerinin sonunda kripto para birimlerinin kullanımını artıracağına inanıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,618.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34