Çarşamba, Kasım 25, 2020

PayPal CEO’su kripto para birimi planlarını açıkladı: “Bu sadece başlangıç”

PayPal CEO’su Dan Schulman ve bazı yöneticiler dün akşam şirketin 3. çeyrek kazançları hakkında açıklamalarda bulunurken, ayrıca 2021 hedefleri için mevcut kripto para birimi politikaları hakkında bilgi verdi.

PayPal’ın kripto para hizmetlerinin 2021 yılında hızla büyüyeceğini belirten yöneticiler, bu yılın ilk yarısında PayPal’ın sahip olduğu para transferi ve ödeme uygulaması Venmo’nun kripto seçeneği ile geleceğini ve kripto para birimlerinin uluslararası müşterilere açılacağını söyledi. .

Haftalık alım 15 bin dolara çıktı

CEO Schulman, şu anda ABD’deki müşterilerin yalnızca yüzde 10’unun PayPal’ın yeni kripto hizmetine erişebildiğini ve geri kalanının önümüzdeki iki ila üç hafta içinde bu araçları kullanabileceğini söyledi. 21 Ekim’de yapılan kripto para duyurusunun ardından PayPal ciddi ilgi gördü ve haftalık kripto para alım limitini 10 bin dolardan 15 bin dolara çıkardı. Schulman, dijital kimliklerin dünyada hayat bulduğunu, ödemelerin ve finansal hizmetlerin çoğunun dijital sistem üzerinden yürütüldüğünü ve PayPal’ın böyle bir ortamda daha büyük fırsatlarla karşılaşacağını belirtti.

Merkez bankalarının perakende müşterileri için dijital para basma durumunu yorumlayan Schulman, PayPal’ın dünyanın en büyük ve en ilginç dijital cüzdanı yapacağını duyurdu. “Bu, yeni dijital para türlerini kabul etmek için düzenleyicilerle birlikte çalışırken gördüğümüz fırsatların sadece başlangıcı. ” dedim.

Dev şirket, 2020’nin üçüncü çeyreğinde ödemelerde yüzde 36 artışla 247 milyar dolarlık bir hacim açıkladı. PayPal kullanan işyeri sayısı da 1,5 milyon artarak 28 milyona ulaştı. PayPal’ın hesap sayısı da her çeyrekte yaklaşık yüzde 22 artarak büyük ölçüde arttı ve toplam rakam 361 milyona ulaştı (aktif hesaplar).

Tüm bu artışlara rağmen, PayPal yöneticileri kripto para sorunundan çok fazla bahsetmediler ve sadece “iş güncellemeleri” bölümünde kripto para birimlerinden kısaca bahsetti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 18,975.51dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺46.22
  THYAO.IS₺11.98
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.00
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.35