Salı, Ocak 26, 2021

8 Milyon Dolar Değerinde PAX Piyasaya Giriyor!

Çok sık gerçekleşmeyen PAX Standard (PAX) basımlarından biri daha gerçekleşti. PAX Hazinesi’nde 8 milyon dolar değerinde yeni PAX’ın basıldığı ifade edildi.

PAX

Şirket Hazinesi uzun bir aranın ardından ilk defa, yakında piyasaya sürülecek bir miktar token daha bastı. Bu gelişme, 2020 yılında profilini iyileştirmeyi amaçlayan bu sabit coin için çok sık karşılaşılmayan anlardan biri. Piyasaya yeni sürülen PAX kitlesinin, kısmî hareketlenmelere yol açabileceği tahmin ediliyor.

PAX Hazinesi 8 Milyon Dolar Daha Bastı

Stablecoin hazineleri şu sıralar PAX’ın bastığı 8 milyon dolarla meşgul görünüyor. Balina Alarmı (@Whale_Alert), piyasaya sürülecek olan bu parayı bugün erken saatlerde duyurdu.

Yeni basılan sabit coinler henüz piyasaya girmedi fakat en sonki Bitcoin düşüşünün ardından bu gelişmenin bazı iyileştirmeler sağlaması bekleniyor. BTC şu an 6.900 dolar seviyesinde seyrediyor ve piyasada panik hakim.

Şirket Hazinesi, Tether’in (USDT) işlem hacminin ve piyasa değerinin sallantıda olduğu haberlerinin ortaya çıkmasından sonra piyasadaki profilini iyileştirmek için bu anı, bir fırsat olarak değerlendirmiş olabileceği düşünülüyor. Proje, hâlâ sabit coinler arasında “marjinal” bir yeri işgal etmekte.

“Küçük” Bir Sabit Coin

Kendisi az piyasa bilinirliğine sahip bir sabit coin olsa da Pax’ın piyasa değeri 237 milyon dolarlık ciddi bir tutarla dikkat çekiyor. PAX, sık sık para basmadığı için bu hamlesi de oldukça dikkat çekici bulundu. Projenin bu adımı, 2020’de piyasaya daha güçlü tutunmaya dönük bir çaba olarak yorumlanıyor.

Öte yandan PAX, çoğu büyük borsada popüler bir işlem çiftinin parçası değil. Ekim ayının başlarında Binance, neredeyse sıfıra yakın hacmi bulunan bazı altcoinleri listesinden çıkarmıştı ki bunlar arasında PAX ile çift oluşturan altcoinler de vardı.

Öte yandan PAX’a ilişkin gelişmeler 2019 yılında oldukça sınırlı kaldı. Paxos Standard, mart ayında altın destekli bir başka kripto para çıkarmaya çalışmış fakat bu projenin geleceği belirsiz kalmıştı. Paxos Standard da henüz geçen sene ortaya çıkmış, hâlâ yeni sayılacak bir sabit coin olarak piyasada varlık gösteriyor.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.18
  THYAO.IS₺12.70
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.64
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18