Paraguay’dan Bitcoin Hamlesi Yakında Geliyor!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

El Salvador’un ardından şimdide Paraguay Bitcoin adımı atıyor. İşte Meclise yakın zamanda sunulacak yasa tasarısının detayları!

Bitcoin Destekçisi Milletvekili!

Paraguay Bitcoin'i Kabul Edecek Mi?
Paraguay Bitcoin’i Kabul Edecek Mi?

Paraguay Meclisinde bir Milletekili olan Carlitos Rejala önümüzde ki hafta meclise Bitcoin ile ilgili bir yasa  tasarısı sunacağını söyledi. Milletvekili Twitter paylaşımı yaparak açıklamada bulundu. Senatör Fernado Silva Facetti ile birlikte yasa tasarısını meclise sunacaklarını belirtti. Teklifi 14 Temmuz Çarşamba günü sunacaklar. Takipte kalın çünkü Paraguay ve Dünya için büyük bir sürpriz geliyor.” dedi.  Paraguay aynı zamanda El Salvador Bitcoin’e geçmek için adım attığında bir çok ülkenin tepki göstermesine rağmen bu adımı destekleyenler arasında yer almıştı.

Aya Gidiyoruz!

Ay'a Gidiyoruz Açıklaması!
Ay’a Gidiyoruz Açıklaması!

Rejala yaptığı açıklamalarda “Uzun zamandır söylediğim gibi, ülkemizin yeni jenerasyonla birlikte hareket etmesi gerekiyor. Zaman geldi; bizim zamanımız. Bu hafta Paraguay’ı dünyaya yeni bir şekilde tanıtacak önemli bir projeye başlıyoruz. Tam manasıyla Ay’a gidiyoruz.” ifadelerine yer vermişti.

Özellikle Ay’a gidiyoruz iması yatırımcıların dikkatini çekmişti. Açıklamada yeni jenerasyon ifadesi ise gençlerin destekleyip sevdiği bir değer deposu olan Bitcoin’in önünde uzun yıllar olduğunu ve hayatımızın daha bir çok alanına zaman içerisinde gireceğini düşündüğünün bir göstergesi olabilir. Yasa tasarısının onaylanması halinde kripto para dünyası için çok önemli bir adım atılmış olacak gibi gözüküyor.

Yasal Para Birimi Olmayacak!

Bitcoin Para Yerine Geçecek Mi?
Bitcoin Para Yerine Geçecek Mi?

Sunulacak yasa tasarısı Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul etmekten ziyade bazı düzenlemeler barındıracak.  Ancak bu düzenleme kısıtlamadan çok olumlu bir düzenleme olacak. Rejala, yaptığı açıklamada “Bu bir dijital varlık tasarısı ve Bitcoin’i yasal para birimi olarak ele alan El Salvador’unkinden farklı olacak.” ifadelerine yer vermişti.

Bu sebeple kripto varlıkların bir yasal para birimi olmayacağını ancak ödeme yöntemi olarak kullanılabileceği fikri yatırımcıların beklentisinde olan bir durum. Kripto varlıkları kabul eden ülkelerin gelecekte problemler ile karşı karşıya kalmaları beklendiğinden dolayı, ülkeler bu konuda daha temkinli ve düzenleme odaklı ilerliyorlar.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster