Çarşamba, Ocak 20, 2021

Pantera Capital CEO’su Kurumsal Satın Alımının Bitcoin Sıkıntısı Yarattığını Söyledi!

Bitcoin’in bir enflasyon koruması olarak artan etkisi ve bu sezon kurumsal FOMO’nun sağladığı bir hazine varlığı oldu, En iyi kripto para biriminin fiyatını ATH seviyesine sürükledi. Bugün itibariyle, Halka açık 10’dan fazla şirket Bitcoin satın aldı.

Önde gelen yazılım devlerinden biri olan MicroStrategy, Hazine paralarının bir kısmını bu yılın Ağustos ayından itibaren Bitcoin’e dönüştürmeye başladı ve o zamandan beri durmadı. Flaş çöküş sırasında dün 650 milyon dolar değerinde BTC satın aldıkları bugüne kadar 1,3 milyar doların üzerinde Bitcoin satın aldılar. Üstelik, Daha fazla Bitcoin satın almak için dönüştürülebilir banknotlar şeklinde 650 milyon dolarlık borç alım sattılar.

PayPal, Square Inc, Grayscale ve MicroStrategy birlikte şu anda günlük olarak çıkarılandan daha fazla Bitcoin satın alıyor. En son 650 milyon dolarlık satın alma gerçekleşti, 20 günden fazla tehlikeli bitcoin alımı oldu. Pantera Capital CEO’su Dan Morehead’e göre, Bu kurumların caydırıcı alımları piyasada Bitcoin kıtlığı yaratıyor.

Kripto para birimi uzmanı Dan Morehead, Paypal gibi büyük kurumsal alıcıların yeni oluşturulan para biriminin %100’ünden fazlasını satın alması nedeniyle bir “bitcoin kıtlığı” olduğunu söylüyor.

– CNBC (@CNBC) 

Kurumsal Satın Alma Çılgınlığı Bitcoin Fiyatını Açıkta Tutuyor mu?

Bitcoin, Geçen hafta 20.000 $ ‘lık kilit direncini kırdığından beri yükseliş eğilimi gösteriyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 24.279 $’ ı kaydetti. Yükseliş ivmesi o kadar güçlüydü ki, Piyasadaki düzeltme sorunlarına rağmen 23.000 $ ‘ın üzerindeki pozisyonunu koruduğu için geçen hafta birçok kısa pozisyonu tasfiye etti. Boğalar nihayet Pazartesi günü Bitcoin fiyatını 24.000 $ ‘dan 21.900 $‘ a çıkaran 1.800 $ ‘a yakın bir ani düşüş gördü. Bununla birlikte, En iyi kripto para birimi gün sonunda kayıplarının önemli bir bölümünü geri aldı ve 23.000 doların üzerinde kapadı.

Birçoğu, 650 milyon dolarlık Bitcoin satın alımıyla desteklenen kapsamlı kurumsal satın alma nedeniyle iyileşmenin mümkün olduğuna inanıyor.

Bitcoin, Haftalık 4.000 doların üzerinde rekor bir seviyede kapandı ve şu anda son 24 saatte %4’ün üzerinde kazançla 23.500 dolara yaklaştı. Mevcut kurumların satın alma çılgınlığına ve özellikle CEO’su Michael Saylor’un şu anda en büyük Bitcoin destekçilerinden biri gibi göründüğü için, En iyi kripto para biriminin yıl sonunda 30.000 $ ‘a ulaşması bekleniyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 34,545.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.82
  THYAO.IS₺13.25
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.04
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.25