PancakeSwap (CAKE) Fiyat Analizi: Düşüş Bitti mi?

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Binance Smart Chain’deki en büyük DeFi platformu olarak bilinen PancakeSwap (CAKE), düşüşünün önüne geçemiyor. Geçen sene mayıs ayında gerçekleşen büyük çöküşte ulaştığı fiyat seviyesinin de altına indi. Geçtiğimiz yılın DeFi platformları için kötü geçtiğini biliyoruz ancak rakipleri bu kadar düşüş yaşamadı. En sevilen merkeziyetsiz finans projelerinden birisi olan PancakeSwap, kendini toparlayabilecek mi? İnceleyelim.

CAKE İçin Düşüş Nerede Sonlanacak?

CAKE-02.11-1

Günlük grafikte düşen bir alanda işlem gören CAKE, geçen seneki 9,45 dolarlık tasfiye iğnesinin de altına düşerek 8,12 dolardan işlem görüyor. Son haftalardaki olumsuz piyasa koşullarından dolayı sadece 6 günde yüzde 43’ten fazla düştü. Şu andaki dip seviyesi olarak belirleyebileceğimiz seviye olan 6,81 dolardan iki kere tepki aldı. Buna ek olarak, yükseliş 10 dolar civarlarına kadar devam ettikten sonra tekrardan düşüşün gelmesi mümkün görünüyor. Formasyonun genel bir özelliği olarak, alçalan kamada işlem gören bir kripto para, daralma gerçekleştiğinde kırılım yaparak fiyat patlaması yaşar. Ancak tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 81,5 düştüğü için bu gerçekleşmesi muhtemel olan kırılımın, yine de çoğu kişiyi memnun etmeyeceği ortada.

Öncelikli senaryo olarak, CAKE fiyatının 10 dolar civarına yükseldikten sonra direnci kıramayıp aşağı yönlü olarak hareket edip 6 dolar seviyelerine düşmesi çok olası görünüyor. Zaten 10 dolardaki direnci geçebilse bile 12 dolar ve 13,5 dolar dirençlerinden ret yemesi oldukça mümkün. Tekrar toparlanıp 20 dolar seviyelerine gelmesi için, DeFi platformlarına olan ilginin ve alakanın hat safhada olması gerekiyor.

CAKE Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

CAKE-02.11-2-1

Destek ve direnç noktalarına baktığımızda 6,81 dolardaki tasfiye iğnesinden aldığı tepkiden kaynaklı olarak buraya majör destek diyebilir. Yükseliş senaryosunda ulaşması gereken ilk direnç 10,5 dolar civarındaki bölgedir. Burayı kırabilirse 14 dolar seviyelerine kadar ilerleyebilir. Beklenildiği gibi neredeyse yüzde 90’lık bir yükseliş kaydetmesi yine de çok zor görünüyor. Dip noktası ile ilk direnci arasında neredeyse yüzde 50’lik bir artış farkı olduğu için ilk direnci kırsa da ikinci dirençte zorlanacaktır.

Uzun vadeli bir görünümde, 21,5 dolar – 30 dolar ve 44 dolar seviyelerinin hedef olarak belirlenmesi makul olacaktır. Bu yıl DeFi boğası gerçekleşirse, bu hedefler daha erken gelebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster