Salı, Ocak 26, 2021

Pakistan Devlete Ait İki Bitcoin Madencilik Çiftliği Kuracak

Geçen hafta yerel basında çıkan haberlere göre, Pakistan’ın dört yarı özerk vilayetinden üçüncü büyük olan Khyber Pakhtunkhwa (KP) hükümeti, devlet destekli iki bitcoin madencilik çiftliği kuruyor.

KP’nin Bilim ve Bilgi Teknolojisi başbakanının danışmanı Ziaullah Bangash, eyalet parlamentosunun KP hükümetinin madencilik tesislerini kurmak için kendi parasını kullanmasına izin veren bir yasa tasarısını onayladığını söyledi.

Yerel bir medya kuruluşu olan BOL News, o zamandan beri kripto madenciliğini yasallaştıran eyaletin kar için Bitcoin (BTC) madenciliği yapacağını bildirdi. Maden çiftliklerinin kapasitesi ve devletin projeye yatırım yapmayı planladığı fonlar hakkında hiçbir ayrıntı verilmedi. Bu özel eyalet daha önce Pakistan’da dost kripto yasalarını savundu.

Bangash’a göre, KP Meclisi, bireylerin kripto para birimi madenciliği yapmalarına ve kendi dijital varlıklarını çıkarmalarına izin veren ayrı bir itirazsızlık sertifikası da geçirdi. Bu gelişme, Pakistan kripto endüstrisini geliştirmek için çalışan uzun süredir kripto meraklısı Waqar Zaka tarafından özel bir bitcoin madenciliği çiftliğinin başlatılmasıyla aynı zamana denk geldi.

“Yıllarca süren mücadelenin ardından, KPK’da hepinizin yatırım yapıp kazanabileceğiniz en büyük kripto madenciliği çiftliğini kuruyorum,” Zaka bir tweet’te. Bangash’a yasal desteği için teşekkür etti ve cevap verdi, Bangash belirtilen KP yönetiminin kripto madenciliği planlarında “gelecekte Waqar Zaka’nın yardımı aranacak”.

MADENCİLİK EKONOMİYE DESTEK VERECEK

Bitcoin madenciliğinden elde edilen karlar, Pakistan’ın sıkıntılı ekonomisini desteklemeye yardımcı olabilir, ancak KP’nin önce ülkenin uzun süredir devam eden kriz elektriğinin üstesinden gelmesi gerekiyor. Pakistan, elektrik kesintileriyle birlikte ciddi elektrik kesintileriyle karşı karşıya.

Financial Times’ın haberine göre, geçen Cumartesi tüm ülke karanlığa gömüldü. Yetkililer elektrik kesintilerini ülkenin güneydeki ana elektrik santrallerinden birindeki “teknik arızadan” sorumlu tuttular. Pakistan sadece Pazar günü bit parça güç sağlamaya başladı.

Şimdi BTC madenciliği – sofistike, süper bilgisayarlar kullanılarak yeni bitcoinlerin yaratıldığı süreç – sadece enerji yoğun bir girişim değil, aynı zamanda tutarlı bir güç kaynağı. Afganistan sınırı boyunca dağlık ve serin bir bölge olan kuzeybatı Pakistan’da yer alan KP, Bitcoin madenciliği için en iyi hava durumuna sahip olabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,222.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34