Diğer

  ÖZEL HABER: HSBC Müşterileri Artık Faturalarını ve Kredilerini Bitcoin ile Ödeyebilecek!

  • FCF Pay, HSBC müşterilerinin artık Bitcoin (BTC) ve çeşitli kripto paraları kullanarak ipotek faturalarını ve kredilerini ödeyebileceklerini duyurdu.
  • 2022’nin Kasım ayında, kripto meraklıları, FCF Pay’in Visa kartları aracılığıyla American Airlines ve Air Canada uçuş biletleri satın almak için tokenlerini kullanabileceklerini öğrendiler.
  • FCF Pay’ın kripto benimsemesine olan bağlılığı, şirketin geçen hafta Crypto Bill Payments sistemini başlatmasıyla daha da vurgulandı.

  Blok zinciri tabanlı bir ödeme işlemcisi olan FCF Pay, HSBC müşterilerinin Bitcoin ve seçili kripto para birimleri kullanarak ödemelerini yapabileceğini açıkladı.

  HSBC Müşterileri, Ödemeler için BTC Kullanabilecek!

  hsbc

  Devrim niteliğinde bir adım olarak, blok zinciri tabanlı bir ödeme işlemcisi olan FCF Pay, HSBC müşterilerinin artık Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) ve bir dizi üst düzey mizah tokeni dahil olmak üzere çeşitli kripto paraları kullanarak ipotek faturalarını ve kredilerini ödeyebileceklerini duyurdu.

  Bu oyun değiştirici özellik, şirket tarafından Salı günü bir paylaşım ile duyuruldu ve geleneksel finans hizmetlerine kripto para entegrasyonunda önemli bir adımı temsil ediyor. Paylaşım şu şekildedir:

  “HSBC müşterileri! HSBC kullanıcılarının FCF Pay aracılığıyla kripto paralarla ipotek faturalarını ve kredilerini ödeyebilir olduklarını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Ödeme yapabileceğiniz kabul edilen bazı kripto paralar arasında Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Ripple, Doge, Shiba Inu ve çok daha fazlası bulunuyor! Kendiniz deneyin!”

  Bu gelişme, kripto paraları geleneksel finans işlemlerine entegre etmeye yönelik atılan bir dizi adımı izliyor. FCF Pay, Ekim 2022’de FCF Pay’in Visa kartının entegrasyonu aracılığıyla Netflix abonelikleri satın almak ve Amazon’da alışveriş yapmak için BTC, ETH, DOGE ve diğer kripto paraların yanı sıra SHIB jetonlarının kullanılmasına olanak tanıyarak başlıkları süsledi.

  Ayrıca, 2022’nin Kasım ayında, kripto meraklıları, FCF Pay’in Visa kartları aracılığıyla American Airlines ve Air Canada uçuş biletleri satın almak için tokenlerini kullanabileceklerini öğrendiler.

  Momentum, 2023 Şubat’ına kadar devam ettiğinde FCF Pay, Shiba Inu’nun BONE ve LEASH tokenlerini sanal banka kartları için ödeme seçenekleri olarak eklediğini duyurdu ve desteklenen kripto paraların yelpazesini Bitcoin ötesine genişletti.

  Banka Dışı Kriptoyla Bankacılık

  FCF Pay’ın kripto benimsemesine olan bağlılığı, şirketin geçen hafta Crypto Bill Payments sistemini başlatmasıyla daha da vurgulandı. Şirketin blog yazısına göre, bu ürün kullanıcıların ABD’deki yaklaşık 21.000 şirket ve hatta kamu yönetimleri ile kripto paralarla fatura ödemesine olanak tanır. Bunlar Bitcoin, Ethereum, Ripple, Shiba Inu ve farklı blok zincirlerindeki USDT gibi stablecoin’leri içerir. Açıklamaya göre, bu girişim sadece kripto para meraklılarına değil, aynı zamanda ABD’deki bankasız nüfusun ihtiyaçlarını da karşılayacaktır.

  Özellikle, FCF Pay kripto para ödeme sürecini basit üç adıma sadeleştirmiş ve bunlar ödeme alıcısını seçme, fatura bilgilerini girme ve kripto para ödemesini gönderme işlemini içerir. Ayrıca, ödeme işleminin 48 saat içinde tamamlanmasını sağlayan hızlı bir dönüş süresine sahip olduğuna dikkat çekmek önemlidir. FCF Pay ayrıca merkezi borsalar da dahil olmak üzere tüm türde kripto para cüzdanlarına destek sağlar, böylece geniş bir kullanıcı yelpazesi için erişilebilirlik sağlar.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bitcoin’in Ardından, Dogecoin ve Shiba Inu Kripto Rallisine Öncülük Ediyor

  Spot Bitcoin ETF'leri, BTC fiyatını artırırken, kripto para rallisine DOGE ve SHIB token de öncülük ediyor: Kripto rallisi genişleyebilir!

  Ripple CTO’su, Bitcoin’in Menkul Kıymet Olup Olmadığı Konusunda Tartışmaya Dahil Oldu

  Spot Bitcoin ETF'lerinin beklendiği bir ortamda, Ripple CTO'su, Bitcoin'in menkul kıymet olabileceği konusunda görüşlerini açıkladı.

  Bitcoin’de 2021 Yılına Benzer Bir Şekilde “Yaşlı Balina Canlanması” Gözlemleniyor: Güncel Rapor!

  Kripto para piyasasındaki son günlerde görülen canlanma, 2021 yılındaki bir eğilim ile benzerlik gösteriyor: Güncel araştırma!

  ARK Invest, Grayscale Bitcoin Trust ve Coinbase Hisselerinde Büyük Miktarda Satış Yaptı!

  Cathie Wood'un Ark Invest şirketi, Coinbase ve GBTC hisselerindeki artışın ardından hızla satış yapmaya devam ediyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Chainlink (LINK) Balinaları Hangi Seviyeyi Bekliyor? Güncel LINK Analizi

  LINK coin, haftalık grafiğindeki yükseliş trendini sürdürüyor ancak 16.16 dolar direncini geçememesi durumunda düşüş hareketi öne çıkabilir. Uzun vadeli alıcılar için potansiyel bir giriş bölgesi, 9.64 - 8.772 dolar aralığı olarak belirlenmiştir. Yatırımcılar, LINK coinin kritik direnç seviyelerini dikkatlice takip etmelidirler.

  Fantom (FTM) Coin Yükselişini Kritik Desteğinden Başlatabilir! Güncel FTM Analizi

  FTM coin, 0.3574 dolar direncini geçemezse düşüş eğilimini sürdürebilir. Yatırımcılar, 0.2246 - 0.208 dolar destek seviyelerini izlemeli ve güçlü alım sinyalleri alındığında yükseliş trendine yönelebilirler.

  WOO Coin Balinaları Spot Alım Yapmak için Kritik Bölgeyi Bekliyor! Güncel WOO Analizi

  WOO coin, 0.2096 dolar üzerinde kalması halinde yükseliş potansiyeli taşıyor. Ancak, 0.1905-0.1848 dolar aralığındaki uzun vadeli spot alım bölgesi kritik bir destek olarak göze çarpıyor. Yatırımcılar, bu seviyeleri dikkatlice takip ederek stratejilerini belirlemelidirler.

  Bitcoin Düşüş Hareketini Kritik Desteğine Yapabilir! Güncel BTC Analizi

  Bitcoin, 36.700 dolar destek bölgesine yaklaşıyor. 35.500 dolar altında düşüş, 36.600 dolar üzerinde ise yükseliş beklenebilir. Ancak, 37.700 dolar direncinin aşılamaması durumunda düşüş trendi devam edebilir. Yatırımcılar belirtilen seviyeleri yakından takip etmelidir.

  AGIX Coin Yatırımcıları Spot Yatırımlar için Hangi Seviyeyi Beklemeli? Güncel AGIX Analizi

  AGIX, günlük direnç seviyesini aşarak yükseliş trendine geçebilir. Ancak düşüş durumunda belirlenen destek bölgesi önemli bir alım noktası olabilir. Yatırımcılar, stop bölgesini dikkatle izlemelidir.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Bitcoin’in Ardından, Dogecoin ve Shiba Inu Kripto Rallisine Öncülük Ediyor

  Spot Bitcoin ETF'leri, BTC fiyatını artırırken, kripto para rallisine DOGE ve SHIB token de öncülük ediyor: Kripto rallisi genişleyebilir!

  Ripple CTO’su, Bitcoin’in Menkul Kıymet Olup Olmadığı Konusunda Tartışmaya Dahil Oldu

  Spot Bitcoin ETF'lerinin beklendiği bir ortamda, Ripple CTO'su, Bitcoin'in menkul kıymet olabileceği konusunda görüşlerini açıkladı.

  Bitcoin’de 2021 Yılına Benzer Bir Şekilde “Yaşlı Balina Canlanması” Gözlemleniyor: Güncel Rapor!

  Kripto para piyasasındaki son günlerde görülen canlanma, 2021 yılındaki bir eğilim ile benzerlik gösteriyor: Güncel araştırma!