Cumartesi, Şubat 27, 2021

NYDIG, Bitcoin ETF’ye Kaydoldu!

Kısa bir süre önce, Microstrategy’nin “Şirketler için Bitcoin” etkinliğinde, Stone Ridge Asset Management ve New York Digital Investment Group (NYDIG) kurucusu Ross Stevens, Bitcoin alanına giren bir “para duvarı” gördüğünü dile getirdi. Bu açıklamadan bir hafta sonra NYDIG, şirketin bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için başvuruda bulunduğunu ve düzenleyici onay için umutlu olduğunu açıkladı.

Geçen hafta Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’e çok fazla paranın geldiğine inandığını, muhtemelen oldukça iyi bir eğilimi olduğunu söyledi. Çok geçmeden, Stone Ridge Asset Management’ın bir yan kuruluşu olan Stevens’ın NYDIG firması, şirketin bir borsa yatırım fonu (ETF) başlatmayı hedeflediğini açıkladı. Haber, Toronto Borsası’nda işlem yapacak olan son Purpose Bitcoin ETF onayını takip ediyor.

NYDIG ayrıca Valkyrie Digital Assets ve Vaneck firmaları tarafından kaydedilen Bitcoin tabanlı ETF dosyalarının gerisinde kalıyor.

KKM Financial’ın kurucusu ve CEO’su ve Valkyrie’nin bir ortağı olan Jeff Kilburg’a göre ABD’de Bitcoin ETF’si için çekim yapan yaklaşık on şirket var. Kilburg, 2021’in SEC’in önde gelen dijital varlıktan yararlanan ABD merkezli bir borsa yatırım fonunu onayladığı yıl olacağını düşünüyor.

NYDIG, Morgan Stanley’i Yetkili Katılımcı Olarak Belirledi

NYDIG’in bir Bitcoin borsası yatırım fonu için SEC başvurusu tesadüfen, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine sıçradığı gün kaydedildi. Bitcoin, Salı günü sabah erken işlem seanslarında (EST) geçici olarak ortalama 50.603 $ fiyatına dokundu.

NYDIG’in dosyası, firmanın Morgan Stanley ile başlangıçta yetkili bir katılımcı olarak çalışacağını da belirtiyor. Tabii ki, NYDIG Bitcoin ETF dosyalama işleminin Bitcoin tabanlı bir yatırım aracıyla ilgili “riskleri” açıklamaya adanmış bir tam sayfası bulunmakta.

Kayıt uyarısında, “Güvene yapılan yatırım önemli riskler içerir ve Bitcoin ile ilgili riskleri kabul edecek durumda olmayan hissedarlar için uygun olmayabilir” sözleri geçiyor. “Hisseler spekülatif menkul kıymetlerdir. Satın alımları yüksek derecede risk içerir ve yatırımınızın tamamını kaybedebilirsiniz. Güvene yatırım yapmadan önce tüm risk faktörlerini göz önünde bulundurmalısınız.” diye de ekleme yapıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 47,179.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98