Nvidia Artan Talep ile Birlikte Gelirini Yükseltti

nvidia-cryptocurrency-mining
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ekran kartı üreticisi devi Nvidia, madencilik için özel işlemci üretmişti. Bu işlemcilere artan talep neticesinde 2022 yılının ilk çeyreğindeki gelir tahminini yükseltti. 12 Nisan’da Nvidia’nın kendi sitesinde paylaştığı haberde şunlar yazıyor:

“2022 mali yılının ilk çeyreği henüz tamamlanmasa da, birinci çeyrekteki toplam gelirimiz, mali yıl sonu kazanç çağrımız sırasında sağlanan 5,30 milyar dolarlık görünümün üzerinde seyrediyor.”

Bu işlemcilerin piyasaya sürülmesi ile 50 milyon dolar olan tahmini gelir 150 milyon dolara yükseldi ve bu da kripto para madenciliğine ilginin oldukça arttığını gösteriyor.

Şirketin yönetim kurulu başkan yardımcısı ve finans müdürü Colette Cress’in açıklamaları: “Talep güçlü bir biçimde artmaya ve stoklarımızı aşmaya devam ediyor. Bu yılın büyük bir bölümünde talebin arzı aşmasını bekliyoruz. Bunun sonucunda birinci çeyreğin sonlarında kademeli büyüme noktasında yeterli tedarikimizin olacağına inanıyoruz.”

“Geniş tabanlı bir güç yaşıyoruz ve tüm piyasa platformlarımız ilk bakış açımıza ters gidiyor.”

24 Şubat kazanç açıklamasında NVIDIA, 2 Mayıs’ta sona eren ilk mali çeyreği için artı veya eksi yüzde 2, $5,30 milyar bir gelir görünümü sağlamıştı.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!