Pazartesi, Ocak 18, 2021

Nicehash, 2017 Hack’ten Etkilenen Tüm Kullanıcılarına paralarını geri ödedi!

 

Slovenya kripto para madenciliği havuzu ve ticaret platformu, Aralık 2017’de 4.600 Bitcoin’i ele geçiren bir Hack saldırısından etkilenen kullanıcılarını tamamen telafi etmeyi başardıklarını duyurdu.

Nicehash, 2017 Hack’te Etkilenen Kullanıcıların Hepsine geri ödeme sağlandı

Nicehash CEO’su Martin Škorjanc tarafından yayınlanan yazıya göre şirket, “Sloven tarihinin en büyük hırsızlığı” dedikleri olaydan etkilenen tüm kullanıcısına “Tam” geri ödeme yaptı ve hala bilinmeyen suçluların kullanıcılarımızdan 4.640 Bitcoin çaldığını söyledi. Bir güvenlik ihlali sırasında, O sırada 55 milyon olan değer bugün 100 milyon ABD dolarının üzerinde.

Nicehash, 6 Aralık 2017’de web sitesi kapandığında saldırıya uğradı ve tüm operasyonlarını kesintiye uğratmak zorunda kaldı. O sırada şirket bir Reddit gönderisinde “Ödeme sistemimizin ele geçirildiğini ve Nicehash Bitcoin cüzdanının içeriğinin çalındığını” söyledi. Platform, Güvenlik ihlalinden sadece iki hafta sonra tekrar çevrimiçiydi.

Škorjanc, Geri ödeme sürecini ele alan mektuba daha fazla yorum ekledi:

O zamanlar, Bizim için bir çözüm olmadığına bizi ikna etmeye çalıştı. Çeşitli danışmanlar ve uzmanlardan oluşan bir grup bizi sorgulamaya başladı ve ısrarla bize hikayemizin bittiğini söyledi. Herkes bize şirketi en zarif şekilde kapatmak ve çöküşten en iyi şekilde yararlanmak için farklı yollar sunmaya başladı.

Siber Saldırının Kimden Olduğuna Dair Gösterge Yok

Sloven polis yetkilileri, Hackerlar genellikle yurtdışında bulundukları için, Halen uluslararası destekle konu üzerinde çalıştıklarını söyleyen Nicehash’a karşı gerçekleşen siber güvenlik saldırısının hemen ardından davayı ceza soruşturması olarak ele aldı.

Ancak, Saldırının arkasında suçlu olduğu iddia edilen kişilerin kimler olduğuna dair yeni güncellemeler ve bunların devlet destekli Bilgisayar korsanları olup olmadıklarına dair yeni güncellemeler yok.

Ljubljana merkezli Nicehash, “En büyük kripto madenciliği pazarı” olduğunu iddia ediyor. Hizmet, Satıcıları ve alıcıları hashing gücüne bağlar.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,386.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18