NFT Hakkında Bilmeniz Gerekenler

coin-otag-gorsel
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto sektörü, aniden bir kafilenin NFT’lere alanına koştuğunu gördü. NFT’ler, Dijital sanat eserlerini ve diğer koleksiyonları, blok zincirinde takas edilebilen türünün tek örneği, doğrulanabilir varlıklara dönüştüren NFT’ler, birçok sanatçının bundan yararlandığını zaten gördü. Bununla birlikte, sanatçılar için yeni bir finansal yolun yolunu açmasına rağmen, bazı temel sorunlar var.

Bunlar, Peter McCormack’in podcast’inin son sayısında, popüler yatırım stratejisti Lyn Alden tarafından yakın zamanda vurgulandı.

Birincisi, dijital sanatla ilgili sorun, sadece benzer bir kopyadan ziyade aynı sürümü elde edebilmenizdir. Örneğin, birinin Van Gogh’u varsa, başka bir kişi Van Gogh’un çok iyi bir kopyasını alabilir. Ancak fırça darbesiyle aynı değildir. fakat çok benzerdir, ancak aynı ürün değildir.

Alden’e göre, NFT ile ilgili sorun, bir sanat eserinin aynı JPEG sürümüne sahip olabileceğidir, ancak bu imzalı bir sürüm değildir. Burada, başını çekebilecek bir başka sorun da NFT’nin dayandığı blockchain’in sürdürülebilirliği olduğunu söyledi.

Stratejist, kullanıcıların önümüzdeki 50 yıl içinde var olmayan bir şey olan belirli bir blockchain’e dayalı bir NFT satın almak için milyonlarca yatırım yapabileceklerini söylemeye devam etti. Bu, özellikle kripto dolandırıcılığının artan popülaritesi ve yarışa giren çok sayıda zayıf proje göz önüne alındığında gerçek bir sorundur.

Alden ekledi,

“Ne kadar ödediğinize bağlı olarak, blockchain’in bu alanda lider olmaya devam etmesini umsanız iyi olur. En büyük blok zinciri olması gerekmeyebilir, diyelim ki bir faydalı blok zinciri olabilir, ancak önümüzdeki 10-20 yıl içinde sektörün geleceği durum belirsiz ve aldığınız ürünlerinde değerini kaybetme olasığı bu durumda yüksektir. ”

NFT ürünleri iki ucu keskin kılıç olarak görülürken, bundan yararlanan sanatçılar da oldu.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 33,551.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!