Salı, Ocak 26, 2021

Nexus Mutual hacker, CEO’dan 4.5K ETH fidye talep ediyor

DeFi sigortacısı Nexus Mutual ile bağlantılı hack’le ilgili haberler şu şekilde vurgulandı: EtherText Ethereum işlemlerine gömülü metin mesajlarıyla ilgili haberleri yayınlayan Twitter hesabı. Pazartesi günü, Nexus Mutual’ın CEO’su Hugh Karp, Hedeflenen bir saldırıda projenin yerel NXM tokenlerinin 8 milyon $ değerinden fazlasını kaybetti. Saldırgan, Hugh Karp’ın cüzdanından Hacker’ın adresine 370.000 NXM Token aktardı.

Ancak artık anonim bir kullanıcının iddia edildi Hugh Karp’ın cüzdanına yapılan bu saldırının sorumluluğu doğrudan CEO’ya hitap eden bir açıklama yaparak:

“Merhaba Hugh. WNXM değerini geri kazanıncaya veya bana 4.5k ETH gönderene kadar wNXM’yi daha fazla satmayacağım. Benimle herhangi bir görüşmeye ihtiyacınız olursa eth adresime mesaj gönderin. Adresleriniz aşağıdadır. Sen zenginsin Hugh.0x87B2a7559d85f4… ”

Resim Kaynağı: Twitter

NXM tokenlerini çaldığını iddia eden bilgisayar korsanı şimdi talep olarak bir fidye istiyor. Hacker, Yukarıdaki mesajda, CEO şu anda ~ 2.8 milyon dolar değerinde 4.500 Ether fidye ödemeyi Kabul etmezse, Failin tokenleri şimdilik elinde tutacağını, Ancak NXM fiyatı “Düzeldiğinde” hepsini Saatcağını belirtti.

İlginç bir şekilde, Saldırganın fidye talebi, Cüzdan hackinde çalınan miktardan çok daha az.

Hack sırasında Nexus Mutual dedi “fon havuzu ve tüm sistemler” in “güvenli” olduğunu ve firmanın “Saldırganı tespit etmek” için araştırmasının devam ettiğini, Saldırganın “Müşterinizi Tanı (KYC)” sürecini “11 gün önce” tamamlamış olduğunu. Ancak firma, hacker’ın 3 Aralık Cuma günü “üyeliğini yeni bir adrese değiştirdiğini” söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,017.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.18
  THYAO.IS₺12.70
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.64
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18