Cumartesi, Ocak 16, 2021

Neden ETH, DeFi, Bitcoin’in rallisi sırasında göz ardı edilmemeli

Bitcoin’in en son boğa koşusu, Kripto para biriminin fiyatının her geçen gün daha önce görülmemiş seviyelere değmesiyle tarih yazdı. Aslında, Yalnızca son 24 saat, BTC’nin bazı kripto borsalarında 24.000 $ aştığını gördü.

Bitcoin’in rallisinin ardından, DeFi’deki Toplam Değer Kilitli (TVL) için yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) de işaretlendi ve aynısı yazı yazılırken 17 milyar dolara yaklaştı.

Bununla birlikte, Kripto alım satım analitik platformu View Base’e göre, Altcoin kalıcı swapları için fonlama oranları şu anda aşırı satın alınmış görünüyor. Ne anlama geliyor? Pekala, Yatırımcıların Bitcoin pompasını kaçırdıktan sonra Altcoinlere FOMO’lu hale gelmesi muhtemeldir.

Kaynak: Tabanı Görüntüle

Bitcoin geçen hafta %25 artarken, DeFi coinleri YFI ve AAVE gibi sadece %10 arttı, Bu da DeFi tokenlerinin geçen hafta Bitcoin’in gerisinde kaldığını gösteren bir fark.

Bu nedenle, ABD Hazinesinin potansiyel düzenlemelerinin DeFi’yi nasıl etkileyebileceği konusundaki belirsizliğin bununla bir ilgisi olabilir. Bununla birlikte, Her şeye rağmen, bu haftaki gelişmelerin çoğu, DeFi’nin çoğunun üzerine kurulu olduğu ağ olan Ethereum için büyük ölçüde yükseliş eğilimi gösterdi.

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, 17 Aralık’ta 676 dolardan işlem görerek son yıl için yeni bir yüksek fiyata dokundu.

Benim önsezim, BTC’nin mükemmel bir teminat katmanı olduğu, ancak yönetimsel nedenlerden dolayı 10 yılda piyasa değeri açısından ETH daha büyük olabilir.

Para ve teminat sadece temel katmandır. Her şey üstüne inşa edilir.

Değer deposu teminattır, güven katmanı ve değer değişimi daha büyüktür

– Raoul Pal (@RaoulGMI) 

BİTCOİNİ DEĞER DEPOSU GÖRÜYOR

Aslında, Raoul Pal gibi bazılarına göre, ETH, Bitcoin’i bir değer deposu teminat temel katmanı olarak gördüğünü iddia ederek Bitcoin’i 10 yıl içinde piyasa değeri açısından geride bırakabilirken, ETH borsayı sağlayan güven katmanıdır. değer.

Kaynak: DeFi Pulse

Böyle bir iddianın potansiyel gerçekliğini incelerken dikkate alınması gereken bir diğer veri noktası, Bu yıl WBitcoin’de (WBTC) meydana gelen olağanüstü büyümedir. Bitcoin doğrudan Ethereum blok zincirine gönderilemediğinden, Bitcoin kullanıcılarının ethereum üzerinde çalışan DeFi hizmetlerine erişim sağlamak için BTC’yi wBTC’ye dönüştürmesi gerekir.

CME Group, Şubat 2021’den itibaren kurumsal borsasına Ether Futures’ı eklediğini duyurduğu için Wall Street de dikkatini Ethereum çeviriyor gibi görünüyor.

Pazarın, Bunun ETH’nin fiyatı üzerindeki etkisini tam olarak ölçmek için lansmana kadar beklemesi gerekse de, Olumlu piyasa duyarlılığı ve ilgi bugün hâlâ yaygın.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,403.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18