Salı, Ocak 26, 2021

Neden Bitcoin’in boğa koşusu tamamen tahvillerle ilgili ?

Bitcoin’in Altın ile ayrışması ve hisse senetleriyle ters ilişkisi, Ana akım medya tarafından geniş çapta ele alındı. Kayıp halka, ABD devlet tahvilleri üzerindeki etkisidir. Daha önce sorunsuz olarak değerlendirilen devlet tahvillerinin olumsuz getirileri, Analistleri ve yatırımcıları bu bakış açısıyla düşündürdü. Preston Pysh, Son zamanlarda Pysh ile onlardan biri tweet attı;

“Bitcoin’in sadece altının yerini aldığını söyleyenler, büyük  Yükselişi işaretini özlüyor.”

Bu TÜM tahviller ile ilgili;

“Hiçbir şey getirmeyen 100 trilyon tahvil sahibi insanları gelecekteki nominal değerleri ve kuponları sabit itibari değerde kilitlendiğinde ellerinde tutmaya ikna etmekte..bol şanslar “

Bu, Odak noktasını Bitcoin-Gold tartışmasından tahvillere kaydırdı. Bitcoin’in 70’lerdeki Altın Fraktallerle eşleşen fiyat artışından veya teknoloji stok patlamasından yeterince bahsediliyor. Yatırım seçenekleri olarak genel bir değer deposu sıkıntısı var ve Bitcoin’in ortaya çıkması neredeyse kaçınılmazdı.

Bitcoin v. Gold, Fon yöneticileri ve tüccarlar için tekrarlayan bir anlatı gibi görünmeye başlarken, Tahvil piyasası önemli ölçüde farklı bir şekilde acı çekiyor. Kaçınılmaz olarak negatif faiz oranları ve USD’nin Bitcoin ile ters korelasyonu, Enflasyon nedeniyle analistlere kripto para biriminin S2F modellerine inanmak için daha fazla neden verdi.

Neden Bitcoin'in boğa koşusu tamamen tahvillerle ilgilidir

İPUÇLARI için Getiri || Kaynak: Bloomberg Verileri

Hazine Enflasyonu Korumalı Menkul Kıymetlerin getirilerine ilişkin Bloomberg Verilerine göre, Cari getiri tüm menkul kıymetler için negatiftir ve belediye tahvillerinde de benzer bir kader yaşanmaktadır. Para biriminin değerinin düşürülmesi, Hazinelerde rezerv varlık olarak Bitcoin’e geçiş için emsal teşkil ediyor. Bu, Michael Saylor’un nakit rezervlerini Bitcoin ile değiştirme hareketini açıklıyor.

Tahvillerin karşı karşıya kaldığı mevcut kriz, Enflasyonun etkisidir. Enflasyondaki artış nedeniyle, Devlet tahvili getirileri neredeyse sıfır, Hatta negatif ve enflasyon arttıkça bunun daha da kötüleşmesi bekleniyor. Enflasyonda önemli bir yükselişten önce bile, pek çok tahvil getirisi negatifti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,066.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34