Pazar, Ocak 24, 2021

Neden Bitcoin MicroStrategy’nin tek seçeneğiydi

MicroStrategy, Bitcoin’e yatırım yaptığında sessizliği bozdu. Kurumların Bitcoin’e yatırım perspektifinden bakma şeklini değiştirdi. Şüphecilerden eleştiren [critiquing] Michael Saylor ve MicroStrategy’nin yatırım kararı, Bitcoin yatırımlarına ayak uyduran aynı kişilere, Son çeyrekte işler iyiye doğru değişti.

Ancak MicroStrategy’nin kararı iyi miydi?

Açıkça, Özellikle Bitcoin yatırımından bu yana karı iki katından fazla arttığı için. Aslında, Bitcoin’in 24 saat önce 23.700 dolara yükselmesinden sonra aynı oran %194’e yükseldi. Karlar iyi olsa da, Daha iyi olan şey, hisse senedi fiyatının, Ağustos’taki ilk yatırımından bu yana Bitcoin’in sahip olduğundan çok daha iyi performans göstermesidir.

MSTR’nin Bitcoin yatırımına rakipler

Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Ağustos ayından bu yana Bitcoin %106 artarken, MSTR %124 gibi muazzam bir artış gösterdi. Ancak Tesla, MSTR’nin kendisini aşarak %153’lük getiri kaydetti.

Geriye dönüp baktığımızda, belki de TSLA’ya yatırım yapmak Ağustos ayından bu yana MSTR’ye Bitcoin’in bugüne kadar sahip olduğundan daha fazla kar verirdi. Bununla birlikte, TSLA şüphesiz Bitcoin’den daha fazla getiri sağlayacak olsa da, Bu getirilerin kısa vadeli olacağı anlaşılmalıdır.

Bitcoin’in aksine Tesla’nın hisse senedi fiyatını çılgınca etkileyebilecek daha fazla değişken veya joker kartı var. Bu bilinmeyen risk, Gelecekte MST’ye yüksek getiri veya belki de daha düşük getiri sağlayabilirken, Bitcoin kıtlığa doğru yolculuğuna devam edecek şekilde programlandı, Bu da daha az değişken olduğu anlamına geliyor.

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta, Hem Bitcoin hem de Tesla’nın pandemi ve küresel finans piyasası üzerindeki etkileri gibi ortak belirsizliklerle karşı karşıya kalacağıdır. Peki altın veya gümüş gibi diğer güvenli varlıklara ne dersiniz?

Açıkçası, Hem bu hem de diğer güvenli liman varlıklarının veya değerli metallerin getirileri Bitcoin veya TSLA’dan daha düşük.

Sonuç Olarak;

Kısa vadede Bitcoin’den daha iyi getiri sağlayan daha iyi varlıklar olsa da, MSTR’nin aradığı uzun vadeli yatırım için uygun değiller. Şimdiye kadar, Bunun gibi belirsiz zamanlarda, kripto para ekosistemi cevabı veren tek kişi gibi görünüyor.

Dahası, Bitcoin yatırımından bu yana, hisse senetleri de yükseldi, bu, MicroStrategy’nin rakipleri – Looker & IBM – Ağustos ayından bu yana sıfıra yakın getiri elde ettikleri için alışılmadık bir gerçek. Aksine, Başka bir rakip olan Domo, Aynı zaman diliminde %100 bir artış gördü ve bu bir istisna.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,107.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39