Near Protocol (NEAR) Fiyat Analizi: Alım Bölgesi Neresi?

analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son haftadaki yükselişten kaynaklı olarak piyasalarda kısmi geri çekilme görüyoruz. Bu, yükselişin devamlılığı için gerekli olan ve istediğimiz hareket. NEAR, geçtiğimiz sene aralık ayından beri neredeyse 3 katından fazla yükseliş gerçekleştirmişti. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden ise yaklaşık yüzde 40 aşağıdan işlem görüyor.

NEAR Alım Bölgesinde mi? Nerelerden Alınabilir?

NEAR-02.09-1

Geçen sene temmuz ayındaki gerçekleştirmiş olduğu dip sonrasında muazzam bir performans sergiledi. Grafikte göründüğü gibi, yükselen bir trend içerisinde işlem görmekte. Son düşüşten sonra da alt trend üstünde kalmayı başardı. Yükseliş dönemlerinde oldukça güçlü görünüyor. Bunlara ek olarak, üst trendi de birden fazla kez denediğini görüyoruz. Bu da, herhangi bir yükseliş senaryosunda kırılımın gerçekleşeceği anlamına gelmekte. Kırılımın gerçekleşmesi halinde yukarı yönlü sert fiyat hareketleri gözlemlenebilir.

Alım bölgelerinden bahsedecek olursak, 10,8 ila 11,1 dolar arası oldukça güzel görünüyor. Olumsuz senaryoları düşünecek olursak 9,5 dolar ve 7 dolar seviyelerine kadar geri çekilme yaşaması mümkün.

İndikatörler Ne Söylüyor?

NEAR-02.09-2

Öncelikli olarak RSI göstergesine baktığımızda 47 seviyesinde olduğumuzu görmekteyiz. Alım bölgesinde olmadığı ve bu sayede yükseliş senaryolarının pek mümkün olmadığı anlamına geliyor. Eğer ki 30 seviyesinin altına inerse o zaman da boğalardan destek gelmesi mümkün. Destek bölgesine düşüş çok muhtemel görünmemekte.

Direnç bölgeleri ise, 13,30 – 15 ve 17,5 dolar seviyeleri olarak görünmekte. Uzun vadeli bir beklentide fiyatın 29,5 ve 44 dolar seviyelerine ulaşmasını bekleyebiliriz.

Öte yandan, 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için olumsuz senaryoda oradan destek alacaktır. O bölge 9,2 dolar civarına tekabül etmekte. Bollinger kısmında ise olumlu sinyaller almaktayız. Bollinger’ın daralması ve NEAR fiyatının orta banda yaklaşması oldukça olumlu. Yüksek ihtimalle 11,76 dolar bölgesinden destek alacak. Bandın da daralması sayesinde bir kırılımın gerçekleşmesi muhtemel. Eğer kırılım gerçekleşirse, tekrardan 20 dolar seviyelerine gelebiliriz.

Near Protocol (NEAR), geçen sene katman-1 blok zincirlerinin popüler hale gelmesinden sonra harekete geçti. Her ne kadar yılın son zamanlarına denk gelse de 3 katından fazla bir yükseliş gerçekleştirdi. Ölçeklenebilirlik, düşük komisyonlar ve PoS mekanizmasında çalışması ona büyük bir avantaj sağlıyor. Tekrardan katman-1 blok zincirleri gündeme gelirse NEAR’ın, büyük hedeflerine ulaşması için önünde bir engel yok.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster