Pazartesi, Mart 1, 2021

Nasdaq listesinde yer alan Marathon, 150 milyon dolar değerinde 4.813 Bitcoin satın aldı

Nasdaq listesinde yer alan Marathon Patent Group bugün bilanço hazine rezervleri için yaklaşık 150 milyon dolar değerinde 4.812.66 Bitcoin satın aldı.

Marathon’un başkanı ve CEO’su Merrick Okamoto, “MicroStrategy gibi diğer ileri görüşlü şirketlere benzer şekilde”, Hazine rezervlerinin bir kısmını Bitcoin’de tutmanın ABD Doları tutmaktan daha uzun vadeli bir strateji olacağına inanıyordu.

halka açık şirket MicroStrategy, 10 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı ve kripto para başına ortalama 31.808 dolar ödedi. Verilere göre, şu ana kadar Galaxy Digital, Square ve Hut 8, BTC’nin en büyük kurumsal yatırımcıları arasında yer alıyor.

Ancak bu, bir Bitcoin madencilik şirketinin dijital varlığı satın alması için bir ilk olacak. Bugüne kadar, Marathon 103.060 madenci satın almak için sözleşme imzaladı ve bunların şu anda 2022’nin ilk çeyreğinin sonuna kadar teslim edilmesi ve tamamen konuşlandırılması bekleniyor. Okamoto’ya göre, tüm madenciler bugün faaliyette olsaydı, şu anki zorluk oranına göre Bitcoin ağı, firma her gün 55-60 Bitcoin üretecekti. Ayrıca bir açıklamada şunları söyledi:

Şimdi Bitcoin’e yatırım yapmak için elimizdeki nakit parayı kullanarak, potansiyelimizi saf yatırımı olma potansiyelimizi gerçeğe dönüştürdük.

CEO, Marathon’un süreci hızlandırmak ve işlemi kolaylaştırmak için NYDIG ekibinin yardımını aldığını açıkladı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 45,103.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98