Musk’ın Açıklamasından Dolayı Bitcoin Değer Kaybı Yaşadı

Elon Musk
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, BTC kullanarak araç satın alma desteğini askıya aldıktan sonra Bitcoin piyasaları geri çekilmeye şimdiden başladı.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk 13 Mayıs’ta attığı bir tweet’te, şirketin “Bitcoin madenciliği ve işlemleri için fosil yakıtların, özellikle kömür, hızla artan kullanımı” konusundaki endişelerine dikkat çekti. Musk, kripto para biriminin “umut verici bir geleceği olduğunu” tahmin ederken, dijital varlıkların yükselişinin “çevreye büyük bir fatura çıkaracağı sonucuna vardı.

Bununla birlikte, firma gelecekte BTC’yi tekrar kabul etmeyi reddetmedi ve gönderide firmanın madencilik daha sürdürülebilir enerjiye geçer geçmez işlemler için Bitcoin kullanmaya devam edeceğini belirtti.

 Bununla birlikte, Cambridge Üniversitesi tarafından Ekim 2020’de yapılan 3. Global Cryptoasset Karşılaştırma Çalışması, kripto para birimi madenciliğinin %76’sının yenilenebilir elektrik kullandığını gösterirken, Proof of Work kripto para birimleri tarafından tüketilen toplam gücün yalnızca %39’unun yeşil enerji olduğunu tahmin ediyor. Bu yazı itibariyle, BTC son bir saatte kabaca %6 düştü ve 51.600 dolara kadar geriledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 33,551.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!