arama

Elon Musk Bitcoin Parayla Yer Değişemez Ancak Önemli Bir Role Sahip

elon musk

Elon Musk Bitcoin ile alakalı konuştu – En başarılı ve popüler girişimcilerden biri olan Elon Musk Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında genel bir fikirden bahsetti. Bir podcast’te, kripto para birimlerinin ve dijital varlıkların nakit parayı tamamen değiştirmeyeceğini, ancak oynayacakları bir rolleri olduğunu söyledi.

Bitcoin Paranın Yerine Geçmeyecek

Elon Musk, Tesla ve SpaceX’in CEO’su olarak global ün sahibi biridir ve bu ticari çabalarıyla bilinir. Daha önce, en çok kullanılan çevrimiçi ödeme hizmeti şirketlerinden biri olan PayPal’ın kurucusuydu.

elon musk
Elon Musk

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir podcast’te, ona dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin hakkında sorular soruldu. İlk olarak “Bitcoin’de ne orada, ne de oradayım” dedi, ancak Bitcoin için teknik incelemeyi ilk okuduğunda bunun çok akıllı olduğunu düşündü. (bknz Bitcoin Türkçe Whitepaper)

Elon Musk Bitcoin ve Kripto Paralar

Musk Bitcoin ve kripto para birimlerini nakit yerine koyup koymadığını görüp görmediği sorusunu da yanıtladı. Elon Musk Bitcoin ‘in bir rolünün olduğunu belirtti; ancak “bir öncelik olarak durmuyor, birincil öncelik için veritabanı olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Ayrıca, milyarderden son zamanlarda gizemli bir Bitcoin tweeti de gelmişti. Birkaç hafta önce Musk, 30 milyondan fazla takipçisinin önünde “Bitcoin benim güvenli sözüm değil” dedi.
Bunu da beğenebilirsin:

Söz sahibi olan bir başka kişi Ray Dalio da, Davos’ta en büyük kripto para birimi Bitcoin‘den bahsetti. O belirtilen haberde, Bitcoin yüksek volatilitye sahip olduğu için gerçek para birimi olamayacağını söylemişti.

Elon Musk Bitcoin ve Nakit Para Üzerine

Musk, bir bütün olarak kripto para birimleri hakkındaki görüşlerini ve yasadışı faaliyetlere karıştıkları iddialarını detaylandırdı.

“Bu tür durumlar kripto topluluklarını kızdırıyor, ancak yasalar dengesinde olmayan işlemler var. Ve belli ki, farklı ülkelerde birçok yasa var. Ve normalde, bu işlemler için nakit kullanılır. Ancak, yasa dışı işlemlerin gerçekleşebilmesi için, yasal işlemlerde de nakit kullanılmalıdır. Yasa dışıyı yasala bağlayacak bir köprüye ihtiyacınız var ve Kripto burada devreye giriyor. ”

Ayrıca, bazen hükümetler yasadışı olarak çok fazla işlem gerçekleştirdiğinden, kripto para birimlerini yargılamadığını belirtti:

“Bu bazen kripto hakkında yargılanıyormuşum gibi algılanıyor, ama aslında — yasa dışı olan ve yasadışı olmaması gereken birçok şey var. Sanırım bazen hükümetlerin çok fazla kanunu var. Yasa dışı olan çok şeyleri olmamalı. ”

elon musk bitcoin

Bununla birlikte, rolü nihayetinde azaldığından nakit için daha az kullanım olduğunu da kaydetti. “Nakit kullanmak giderek zorlaşıyor, bazı yerlerde nakit bile kullanamıyorsunuz” dedi.

Daha fazla Bitcoin Haberi için buraya tıklayabilirsiniz.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Devrim Çaçal
Devrim Çaçal Administrator
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap