Pazartesi, Kasım 30, 2020

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Bitcoin için araba satıyor

Bitcoin (BTC) fiyatı yükselmeye devam ederken, bazı insanlar eşyalarını Bitcoin karşılığında satmaya başladı.

Morgan Creek Capital tarafından yönetilen bir dijital varlık yatırım şirketi olan Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Jason Williams, arabasını Bitcoin karşılığında sattı.

Williams, Twitter’da 2007 Chevrolet Suburban aracını, Yaklaşık 7.300 dolar değerinde 0.4 Bitcoin’e sattığını duyurdu. Otomobil alışveriş sitesi Edmunds.com’a göre, 2007 model bir Suburban yaklaşık 7.000 dolarken, aracın yeni 2021 modeli 50.000 doların üzerinde satılıyor.

Arabamı 0.4 Bitcoin’e sattım. İyi yaptım gibi görünüyor. Göreceğiz.

Bitcoin fiyatı, birçoğunun tahmin ettiği gibi 130.000 doları aşarsa, Williams 13 yaşındaki arabasını yeni model fiyatından satmış gibi olacak.

Kripto ile ticaret yapan ünlülerin ve iş adamlarının sayısının artmasına rağmen, Bitcoin hala ödemeler için nispeten az kullanılıyor. Bir ödeme aracı olarak fakir olduğu için eleştiriliyor. Öte yandan Fidelity Digital Assets, Bitcoin ağının merkeziyetçiliğinin ve geri çevrilemezliğinin aslında ödemeler için bir avantaj olduğunu öne süren yakın tarihli bir blog gönderisinde bu fikri değiştirmeye çalıştı.

Üstelik PayPal gibi birçok dev ödeme ağı, kripto ticareti ve ödeme hizmetlerine desteklerini duyurmaya başladı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 18,821.99dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺45.70
  THYAO.IS₺11.57
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.01
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.63