Monobank, Müşterilerine Bitcoin Ticareti Fırsatı Sunuyor

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ukrayna merkezli bir mobil banka olan Monobank, kullanıcıların kripto para işlemleri ve global hisse senedi ticareti yapmalarına imkan verecek olan yeni ürünlerini ve hizmetlerini duyurdu. Hizmetlerden biri, çevrimiçi bankacılık platformunun bu ay başlarında kullanıma sunacağı Bitcoin kartı olacak.

Bitcoin & Monobank

Monobank’ın Bitcoin Hizmetleri

Temmuz ayı sonuna kadar Monobank müşterileri, kripto para işlemlerini destekleyecek yeni bir banka kartı kullanarak kripto para alıp satabilecekler. Haber şirketin kurucu ortağı Oleg Gorokhovskyi tarafından Telegram’da duyuruldu.

Bitcoin & Monobank

Ukraynalı mobil banka, henüz açıklanmayan bir kripto para borsası ile entegrasyon sunmayı da planlıyor. Forklog tarafından alıntılanan kaynaklara göre Monobank, kripto varlık işlem platformu olan WhiteBit ile ortaklık yoluna gidecek.

Gorokhovskyi, projenin geliştirme aşamasının tamamlandığını belirtti. Bu aşamada Monobank, sadece ülkenin merkez bankası olan Ukrayna Ulusal Bankası’dan (NBU) onay bekliyor.

Monobank Binance desteğini durdurdu

Bu sonbaharda mobil banka, yatırımcılara henüz açıklanmayan Amerika Birleşik Devletleri kaynaklı bir platform aracılığı ile şirket hisselerinin ticaretini yapma seçeneği sunacak. Ancak Monobank’ın ekibi şuanda bir mobil operatörle eSIM desteğini sunmak ve tüm satın alma işlemlerini veya diğer hizmetlerini iyileştirmeye çabalıyor. Her iki girişimde müşterilere ve yatırımcılara Ağustos ayında sunulacak.

Bitcoin & Monobank

Şubat ayında Oleg Gorokhovskyi, “oldukça geniş bir Bitcoin portföyüne” sahip olduğunu açıkladı ve Facebook’taki arkadaşlarına ve takipçilerine Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine göz atmalarını ve satın almalarını tavsiye etti. O sırada girişimci, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık kripto satın alımıyla “Bitcoin’in hiçbir yere gitmeyeceğine emin” ikna olduğunu ve kesinlikle emin olduğunu belirtti.

Aynı ayın ilerleyen günlerinde Monobank, muhabirlere yabancı bankaların getirdiği kısıtlamalara atıfta bulunarak Binance’den SEPA transferleri için desteğini durdurdu. Ancak dev kripto para borsası Ukrayna’daki varlığını genişletiyor ve Haziran ayında büyük Ukrayna şehirlerinde bir reklam kampanyası bile başlattı.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook