Monero,Cosmos, Tezos Fiyat Analizi: 14 Ağustos

monero xmr

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 12.000 $ ‘lık psikolojik direncini kırmaya çalışmak yerine BTC’nin tablolardaki konumunu pekiştirmesiyle yazım sırasında bir ara veriyor gibiydi. Basın zamanında, BTC 11.694 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saat içinde yüzde 1.47’lik bir fiyat artışı kaydetti.

Kaynak: CoinStats

Bu tür davranışlar, altcoin piyasasının geri kalanında dalgalanma etkisi yarattı, Tezos ve Monero gibi bazıları farklı servetlere dikkat çekti. Ancak Cosmos’ta durum böyle değildi.

Tezos [XTZ]

Kaynak: TradingView’de XTZ / USD

Tezos [XTZ] son 6-8 aydır piyasanın en iyi performans gösteren kriptolarından biri oldu. Bununla birlikte, bu itibar, Temmuz ve Ağustos aylarında XTZ’nin grafiklerde değerinin arttığını gördükten sonra son zamanlarda güç kazandı. Özellikle Ağustos, Tezos’un inanılmaz bir şekilde yükseldiğini gördü ve XTZ, geçen hafta% 40’ın üzerinde bir artış kaydetti. Yazım sırasında, düzeltmeler piyasaya sürülüyordu, bu yüzden listelerde son mum kırmızı bir mumdu.

Yukarıda bahsedilen değer artışı, Tezos’un son zamanlarda listelerde ATH’sini vurmasından da sorumluydu.

Piyasadaki yükseliş, kriptonun teknik göstergeleri tarafından vurgulandı, çünkü Parabolic SAR’ın noktalı işaretleri fiyat mumlarının çok altındayken, MACD hattı Signal hattının çok üzerinde yükseliyordu.

Monero [XMR]

Kaynak: TradingView’de XMR / USD

Tezos ile karşılaştırıldığında, Monero’nun fiyat hareketleri daha tutarsızdı. Temmuz ve Ağustos ayları Monero’nun listelerde yükseldiğini görürken, geçen hafta oldukça dalgalı geçti. Aslında, XMR% 6’nın üzerinde toparlanmadan önce zaman dilimi içinde neredeyse% 9 düştü. Bununla birlikte, yazı yazıldığı sırada Monero, destek seviyelerinin çok üzerinde ticaret yapmaya devam ediyordu.

Monero, piyasanın en önde gelen gizlilik madeni parası olsa da, bu tür niş araçlara sahip kriptolar, blok zincirlerini takip etmeye hevesli birçok kurum ve hükümet ile son zamanlarda en iyi zamanı yaşamadı. Rusya’nın ‘Şeffaf Blok Zinciri’ sistemi buna sadece bir örnektir.

COSMOS [ATOM]

Kaynak: TradingView’de ATOM / USD

Piyasadaki 17. sıradaki kripto para birimi olan Cosmos, son 10 günde değerinin çarpıcı bir şekilde takdir edildiğini gördü ve ATOM, dönem boyunca sektörün en iyi performans gösterenlerinden biri oldu. Aslında, Monero ve Tezos’un aksine, geçen haftadaki fiyat hareketi sürekli olarak yükseldi ve ATOM grafiklerde% 50’nin üzerinde yükseldi. 

ATOM’un göstergeleri, Başar Osilatör’ün histogramı çok fazla yükseliş ivmesi gösterirken, Göreceli Güç Endeksi aşırı alım bölgesinde sağlamlığını korurken, piyasanın ne kadar iyi gittiğini vurguladı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir!

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.