Perşembe, Ocak 21, 2021

Monero işlemlerini izlemek artık mümkün!

Kripto analitik şirketi CipherTrace Cuma günü gizlilik odaklı kripto para birimi Monero’yu izleyebilen teknoloji için iki patent başvurusu yaptığını duyurdu.

CipherTrace’in 20 Kasım tarihli blog yazısı, dosyalanan patentlerin finansal araştırmalarına yardımcı olmak için Monero (XMR) işlem akışlarını inceleyen adli araçlar, İşlemleri ve potansiyel cüzdan sahiplerini kümelemek için istatistiksel ve olasılıklı yöntemler ve çalıntı veya yasa dışı olarak kullanılan XMR’yi izlemek için görselleştirme araçları içeriyor.

Blog gönderisinde, “CipherTrace’in Monero izleme araçları, Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcılarının gelen XMR’lerin yasadışı kaynaklı olup olmadığını belirlemelerine izin verecek. Amacımız, Yasadışı kullanıcıların tespitini sağlamak ve böylece Monero gibi gizlilik odaklı kripto para birimlerinin gelecekteki güvenliğini ve sürdürülebilirliğini artırmaktır. ” şeklinde belirtildi.

Bitcoin (BTC), Çoğu darknet kullanıcısı için hala tercih edilen değişim aracı olsa da, XMR gibi gizlilik odaklı kripto para birimleri de giderek daha fazla kabul görüyor. Polis Birimleri, Monero’yu izlemek için henüz güvenilir bir yol bulamadı ve CipherTrace gibi şirketlerin bunu yapma fırsatı var. CipherTrace, 2019’un başından beri XMR işlemlerini takip etmenin yolları üzerinde çalıştığını duyurdu.

CipherTrace CEO’su Dave Jevans, Ağustos ayında Monero işlemlerini izlemek için ilk aracı geliştirdiğini söyledi. Böyle bir araç, cezai soruşturmaları destekleyebilir ve kara para aklama olaylarını azaltabilir.

Şirket, ABD İç Güvenlik Bakanlığı ile bir proje kapsamında Monero izleme araçları geliştirdiğini duyurdu. Öte yandan ABD Ulusal Gelir İdaresi Eylül ayında Monero işlemlerini takip edebilenlere 625 bin dolar ödül vaat ettiğini açıkladı.

Son 24 saatte yüzde 3,6 değer kaybeden Monero, çeviri yayını tarihi itibarıyla 123,37 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 34,411.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19