Ana SayfaHaberMirror Protocol (MIR) Yüzde 40 Yükselirken, Çoğu DeFi Tokeni Düştü!

Mirror Protocol (MIR) Yüzde 40 Yükselirken, Çoğu DeFi Tokeni Düştü!

-

18 Haziran 2021 Cuma günü itibariyle DeFi Pulse verileri, merkezi olmayan finans ekosistemindeki kilitli varlıkların toplam miktarını 58,32 milyar dolar olarak gösteriyor.

Verilere göre DeFi protokollerinin toplam piyasa değeri 78.61 milyar dolar olarak hesaplanıyor.

24 saat içinde en çok kazanan DeFi protokolleri

18 Haziran 2021 Cuma günü itibarıyla son 24 saatteki en değerli DeFi protokolü yüzde 41,6 ile Mirror Protocol (MIR) oldu. Protokolün toplam piyasa değeri 446.822.722 dolara ulaşırken, 1 Mirror Protocol (MIR) 5.91 dolardan el değiştirmeye başladı.

24 saat içinde ikinci en değerli protokol yüzde 19,7 artışla Beefy.Finance (BIFI) olarak kaydedildi. Beefy.Finance (BIFI) 1.916.87 dolardan işlem görüyor. Yüzde 16,9 artış gösteren Quickswap (QUICK) protokolü 642,52 dolar seviyesinde.

Paylaşılan verilere göre yüzde 7,2 artan Bounce, 21,21 dolar, hemen ardından yüzde 2,6 artan BarnBridge (BOND) protokolü ise 39,93 dolardan işlem görüyor.

24 saat içinde en çok kaybeden DeFi protokolleri

Paylaşılan verilere göre, 24 saat içinde merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün azalan isimlerine baktığımızda, toplam piyasa değeri 84.643.658 dolar olarak hesaplanan ve yüzde 16.8 azalan KeeperDAO (ROOK) protokolü, 149 dolardan işlem görüyor.

Yüzde 12,0 değer kaybeden Venus (XVS) 28,32 dolardan işlem görürken, yüzde 11,3 değer kaybeden Keep Network (KEEP) 0,579071 dolardan işlem gördü.

Yine verilerde yüzde 10,4 değer kaybeden Unit Protocol New (DUCK) protokolü 0,362079 dolardan el değiştirirken yüzde 10,2 değer kaybeden 1inch (1INCH) ise 3,30 dolardan işlem gördü.

Merkezi olmayan finans (DeFi) nedir?

Merkezi olmayan ve finans kelimelerinin kısaltması olan DeFi, herhangi bir merkeze veya otoriteye ihtiyaç duymayan bir finansal yapıya denir. Temel olarak blockchain ağları üzerine kurulu olan DeFi, yeni nesil dijital para altyapılarının oluşturulması için en önemli gelişmeler arasında yer alıyor.

DeFi yapılarında sadece merkezi olmayan finansal hizmetler sunmak değil, aynı zamanda katılımcılara güven sağlamak da amaçlanmaktadır. Çünkü yönetimde kimsenin olmaması suistimallerin önlenmesi anlamına geliyor.

“Bu koşul sağlanırsa gerçekleşecek” mantığına dayanan ve otomatik olarak işleyen akıllı sözleşmeler, konsensüs protokolleri ve merkezi olmayan uygulamalar (Merkezi Olmayan Uygulama – DApp), merkezi olmayan finans yapılarının önemli parçaları arasındadır.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$23,818.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler