MINA Fiyat Tahmini: Önemli Seviyeler Nereler?

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Piyasadaki belirsizlik devam ederken Mina Protocol (MINA), piyasayla beraber hareket ediyor. Zamanında çok popüler altcoinler arasında yer almasına rağmen şu anda çok fazla rağbet görmüyor. Bu dönemde genelde metaverse ve NFT projelerinin popüler olmasından kaynaklı olarak ZK kategorisinde yer aldığı için unutulmuş durumda. Bugün sizin için MINA’nın hedeflerini, destek ve direnç seviyelerini analiz ettik. İnceleyelim.

Düşen Trend Altında İşlem Görüyor!

MINA-02.17-1

Uzun zamandır düşen bir kanal içerisinde işlem gören MINA, geçtiğimiz günlerde bu kanalın üst bölgesini test etti. Bu test başarısız oldu ve geri çekilme yaşadı. Şu anda belirsizlik sürdüğü için iki farklı senaryo düşünülebilir. Olumsuz olanında (kırmızı noktalı ok), yakın zamandaki destek bölgesini iki kere test edip sonra kanalın alt bölgesine doğru ilerleyebilir. Olumlu olanda (yeşil noktalı ok), aynı testi yaptıktan sonra piyasanın da desteği ile beraber kanaldan kırılım gerçekleştirerek ilk direnç bölgesine ulaşabilir.

Grafikte görüldüğü üzere, 200 günlük hareketli ortalamanın (beyaz çizgi) oldukça altında işlem görüyor. Bu da rağbet görmediği ve güçlü kalamadığı anlamına geliyor. Ayıların kontrolü ele geçirmesine rağmen, boğalar tekrardan sahneye çıkabilir. Çok popülerleşmemiş olan ZK (Zero Knowledge), ilerleyen zamanlarda MINA’ya katkı sağlayabilir. Bu da ATH bölgesinin çok üzerinde işlem görmesine neden olabilir. İlk aşamada noktalı yeşil okun gösterdiği seviyeyi hedef bölge olarak kabul edebiliriz.

MINA Destek ve Direnç Seviyeleri

MINA-02.17-2

Grafikteki mor dikdörtgenler destek ve direnç bölgelerini temsil etmektedir. MINA şu anda destek bölgesinde işlem görüyor. Piyasa ile beraber hareket ettiği için, Bitcoin’in daha da düşmesi MINA’yı 2,3 dolardaki destek seviyesine itebilir. Bu destek seviyesi de kırılırsa, 2,1 dolar ile 2,2 dolar arasındaki bir bölgede kendine tekrardan bir destek bulabilir. Boğalar güçlenirse, 2,9 dolardaki direnci kırarak destek olarak doğrulaması mümkün görünüyor. Sonraki hedefi ise 3,55 dolar ile 3,75 dolar arasındaki bölgedir.

Bollinger bandına baktığımızda, üst çizgiye ulaşamadan düşüşe geçtiğini ve orta çizgideki destek bandını da kırarak aşağı doğru indiğini görüyoruz. Olası senaryoda, alt banda kadar ilerleyebilir. Bu da 2,45 dolar seviyelerine tekabül etmektedir. Eğer yükseliş gerçekleşirse, üst banda kadar da ulaşabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster