Çarşamba, Nisan 21, 2021

Milyonlarca XRP Çalındı

Milyonlarca XRP Çalındı : Kripto paraların yaşadığı çöküş sonrası yavaş yavaş ayağa kalkmaları, fırsatçılara ve dolandırıcılara da cesaret verdi. Genellikle Bitcoin yatırımcılarını hedef alan kötü niyetli kişilerin bu seferki kurbanı ise Ripple (XRP) yatırımcıları oldu.

Milyonlarca XRP Çalındı
Milyonlarca XRP Çalındı Temsili Ripple Görseli

Milyonlarca XRP Çalındı : Rİpple XRP Sahipleri Dikkat

Ripple XRP Sahipleri Dikkat : Milyonlarca XRP Çalındı ; Ripple ağında yaşanan şüpheli olayları tespit eden Xrplorer Forensics bu sefer Ledger Live isimli sahte bir Google Chrome eklentisinin milyonlarca XRP vurgunu yapmak için kullanıldığını açıkladı. Söz konusu kötü amaçlı eklentinin kullanıcıların yedekleme şifrelerini ele geçirmek için kullanıldığı belirtiliyor.

Milyonlarca XRP Çalındı
Milyonlarca XRP Çalındı Tweet Görseli

Xrplorer Forensics ekibi açıklamalarının devamında kullanıcıların gerçek Ledger Live arayüzüne benzer bir arayüz ile kandırıldığını ve gizli bilgilerin ele geçirilmesinden sonra hespalarının boşaltıldığını belirtti. Sadece geçtiğimiz ay içerisinde 200.000’den fazla XRP’nin bu yöntem ve sahte eklenti kullanılarak çalındığı aktarılıyor. Uzmanlar bunun yanı sıra söz konusu yönteme benzer birçok yöntem ve girişim olduğunu belirttikten sonra yatırımcıları da uyardı:

“Asla direkt olarak resmi sağlayıcı haricinde herhangi bir yerden donanım cüzdanınız için indirme yapmayın veya bilgisayarınıza yazılım yüklemeyin.”

Milyonlarca XRP Çalındı
Milyonlarca XRP Çalındı Temsili Görsel

Ripple XRP Sahipleri Dikkat : Milyonlarca XRP Çalındı ;Açıklanan bilgilere göre geçen ay yapılan 200.000 XRP’lik vurgun ile beraber dolandırıcıların tek bir basit yöntemle çaldıkları XRP miktarı milyonların üzerine çıktı.

Xrplorer Forensics yetkilileri şimdiye kadar 1,4 milyon adete yakın XRP’nin çalındığını ve bunların bir çoğunun hala dolandırıcıların hesaplarında olduğunu belirtiliyorlar.

Çalınan XRP’lerin aklanmasının ise HitBTC kripto para borsası ile yapıldığı görülüyor. HitBTC daha önce de çeşitli yasa dışı işlemlerle gelir elde eden kişilerin itibari paraya veya başka kripto paralara geçiş kapısı olmuştu

. XRP, toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi ve inanılmaz bir yatırımcı kitlesine sahip. Bu da XRP yatırımcılarının çok fazla hedef haline gelmesine yol açıyor.

Milyonlarca Ripple Çalındı : Saldırının Bilançosu Nedir?

Milyonlarca XRP Çalındı
Milyonlarca XRP Çalındı Temsili Ripple Görseli

Milyonlarca Ripple Çalındı : Saldırının Bilançosu Nedir? XRP yatırımcıları Ocak ayının başlarında da dolandırıcıların hedefi olmuştu. Saldırganlar sahte bir Ripple Insights sayfası oluşturarak XRP yatırımcılarının özel bilgilerini almayı planladı.

Buna rağmen hem Ripple yönetimi hem de topluluk tarafından yapılan duyurular saldırının bilançosunun sınırlı kalmasına sebep oldu.

Milyonlarca Ripple Çalındı : Ripple XRP Fiyatı Nasıl Etkilendi? XRP/USD

Ripple XRP Fiyatı Nasıl Etkilendi? XRP/USD işlem çifti bu kötü haberin sonrasında genel piyasa trendine de uyarak düşüşe geçti. 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %1,57 düşüş yaşayan XRP, 24 Mart tarihinde önemli bir yükseliş yaparak umutları arttırmıştı. XRP şu an için düşüş yaşıyor olsa da analistler ve uzmanlar XRP yükselişinin orta ve uzun vadede geleceğini düşünüyorlar.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺23.24
  THYAO.IS₺11.06
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺17.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.67