Pazartesi, Ocak 25, 2021

Milyonlar kazanan isim, 14 yaşında satın aldığı Monero (XMR) ile konuştu.

Birkaç gün önce, 19 yaşındaki Ukraynalı genç bir politikacının varlık beyanında Monero’ya (XMR) 24,5 milyon dolarlık yatırım yaptığı ortaya çıktı. Rostislav Solod adlı bu genç politikacı, 2015 yılında, henüz 14 yaşındayken sahip olduğu XMR‘leri satın aldı.

Rapor ettiği XMR’ler aslında genç politikacının tek mülküdür. İfadesinde yer alan diğer her şey, Gayrimenkul, Arabalar ve ticari markalar dahil olmak üzere ailesine aittir.

Konuyla ilgili açıklama yapan Solod, 2014 yılında okuldayken kripto para birimleriyle ilgilenmeye başladığını ancak Monero gibi kripto para birimlerini Bitcoin‘den daha çekici bulduğunu söyledi. Solod, Anonim olması ve darknet piyasalarındaki talep nedeniyle Monero’yu daha uygun bir kripto para olarak gördüğünü belirtti.

Ukrayna’nın Kramatorsk belediye meclisine seçilen Solod, 2015 yılı boyunca borsalarda Monero biriktirdiğini ve ailesinin kendisine verdiği parayı bu yatırımı yaparken gerçekleşmemiş bir iş projesi için kullandığını belirtti.

Okulu hiç sevmedim” diyen Solod, Finans piyasalarını incelemek ve kripto para birimleri hakkında çok şey öğrenmek için çok zaman harcadığını da sözlerine ekledi.

Solod ayrıca kripto para madenciliğine girmeyi düşündüğünü ancak şu ana kadar hangi madeni parayı çıkaracağına karar vermediğini söyledi. Genç politikacı, Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak’ın kurucularından biri olduğu Efforce projesine biraz para yatırmayı planladığını da sözlerine ekledi.

0.36 $ fiyatla 185.000 XMR

Solod, XMR varlıklarını toplam 66.000 $ karşılığında satın aldı. Bugünün 140 dolarlık fiyatı ile karşılaştırıldığında, XMR o gün sadece 0,36 dolardı.

Monero (XMR) fiyatı an itibariyle$ 140.35dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39