Diğer
  Ana SayfaHaberMilyarlarca Dolarlık Bitcoin Tokenize Ediliyor: Bunun Anlamı Nedir?

  Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Tokenize Ediliyor: Bunun Anlamı Nedir?

  -

  • 5,57 milyar dolarlık BTC’nin 1,44 milyar doları BSC ağına aktarıldı.
  • ABD’nin borcunu ödememesi durumunda Bitcoin fiyatlarının %70’e kadar yükselebileceği tahmin ediliyor.

  Verilere göre, değeri 4,3 milyar doları aşan tokenize edilmiş Bitcoin’lerin %70’inden fazlası Ethereum’a aktarıldı.

  Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Tokenize Ediliyor!

  Bitcoin (BTC)

  Bitcoin’den ihraç edilen 5,75 milyar dolarlık BTC’nin 1,44 milyar doları BNB Smart Chain (BSC)’e ulaştı ve daha fazla BTC tokeni Avalanche, Fantom ve Solana’ya aktı.

  Ethereum gibi, BTC’yi tokenleştiren diğer ekosistemler olan BSC, Avalanche ve diğerleri de akıllı sözleşme desteği sağlar. Bu sayede sahipler, DeFi’ye katılarak gelir elde etme olasılığına sahip olabilirler.

  Bitcoin, akıllı sözleşmeleri desteklemez; bazı sahiplerin neden varlıklarını tokenize ettiğini açıklıyor. Yine de, DeFi için artan bir talep var gibi görünse de, BTC’nin akıllı sözleşme platformlarına çıkışından yola çıkarak, kilitli toplam değer (TVL) ve merkezi olmayan borsa (DEX) hacimleri düşük ve hatta durgundu. Veriler, TVL’nin sabit ve 50 milyar doların altında olduğunu gösteriyor.

  Bu arada, DEX işlem hacimleri son aylarda nispeten düşük kaldı. Azalan faaliyetin bu aşaması, son aylarda kripto fiyatlarının genel eğilimini yansıtan, merkezi olmayan borsalarda geçici bir yavaşlama önerebilir.

  17 Mayıs’ta 2 milyar dolardan az kayıtlı DEX işlem hacmiyle, son aylarda, özellikle 2022’nin başlarından itibaren, faaliyette kayda değer bir düşüş yaşandı.

  Kasım 2021’de, son boğa döngüsünün zirvesinde, DEX işlem hacimleri ortalama olarak 7 milyar doların üzerindeydi.

  BTC Fiyatları Bastırıldı fakat Hala Güvenli Bir Liman

  Kullanıcılar BTC’lerini akıllı sözleşme platformlarına taşırken, Bitcoin fiyatları kısmen, başta Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa olmak üzere dünya çapındaki düzenleyici kararlar nedeniyle baskı altında kalmaya devam ediyor.

  16 Mayıs’ta Avrupa Birliği (AB), kara para aklama ve yatırımcı koruması gibi endişeleri ele alarak kripto endüstrisine şeffaflık ve gözetim getirmeyi amaçlayan kapsamlı kripto düzenlemelerini onayladı.

  Standard Chartered’ın dijital varlıklar araştırma başkanı Geoff Kendrick, bu düşüş ortamında bile, ABD’nin borcunu ödememesi durumunda Bitcoin fiyatlarının %70’e kadar yükselebileceğini ve 20.000$ ekleyebileceğini belirtti.

  Kendrick, bu temerrüt olasılığının “düşük olasılıklı, yüksek etkili bir olay” olduğunu söylese de, bazıları dünyanın süper gücünün borç yükümlülüklerini temerrüde düşürmesinin potansiyel etkisini teorileştirmeye başladığından, tahmini kripto ve Bitcoin topluluklarında önemli bir ilgi yarattı.

  Bu tür herhangi bir olay, ekonomik kargaşaya ve geleneksel finansal sistemlere olan inancın kaçınılmaz olarak kaybolmasına neden olur ve bu da büyük olasılıkla yatırımcıları çoğunlukla kripto para birimleri olmak üzere alternatif varlıklara yönlendirir.

  Kendrick’in görüşüne göre, Bitcoin’in statüsü ve kurulumu güvenli bir sığınak olarak düşünüldüğünde, BTC bundan fayda sağlayabilir ve ardından önemli kazançlar sağlayabilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler