Salı, Ocak 19, 2021

Milyarder yönetici: “Bitcoin şimdiye kadar yaptığım en iyi yatırımdı”

Holdingin başı olan milyarder Ricardo Salinas, Bitcoin’e (BTC) yatırım yapmanın iyi bir fikir olduğunu düşünenler arasına bir milyarder daha katıldı.

Holding Grupo Salinas başkanı ve Meksika’nın en zengin ikinci ismi Ricardo Salinas Pliego, yaptığı röportajda Bitcoin’in hayatında yaptığı en iyi yatırım olduğunu söyledi.

26 Aralık’ta YouTube kanalında yayınlanan videoda Salinas’ın ilk Bitcoin’i 2013 yılında satın aldığı duyuruldu. O dönemde 200 dolarlık BTC alan milyarder yaptığı yatırımdan son derece memnun.

“Her zaman suç mahalline dönüyoruz”

2017’de Bitcoin fiyatının zirve yaptığı dönemde Salinas, birikimlerini sattığını itiraf etti ve BTC / USD çifti 17.000 $ iken tüm pozisyonları kapattığını belirtti.

Bitcoin fiyatı düşmeye başladığında, yönetici Bitcoin’i düşen fiyattan tekrar satın aldığını söyledi ve “her zaman suç mahalline dönüyoruz” şakasını yaptı.

Şu anda Salinas şirketi, likit portföyünün yaklaşık yüzde 10’unu Bitcoin’de tutuyor ve yakın zamanda hiçbirini satmayı planlamıyor.

Birikimlerini satma fikri sorulduğunda yönetici, “Onu beş veya on yıl daha saklamak istiyorum” dedi.

Başlangıçta bir değişim aracı olarak gördüğü Bitcoin’i artık değer saklama aracı olarak yorumladığını belirten Salinas, fiat para değerinin düştüğü ve enflasyonun yaygın olduğu ülkelerin ekonomilerinde BTC’nin cazip olduğunu vurguladı.

Milyarder yönetici, Bitcoin’in paranın fizikselden dijitale dönüşümünün doğal bir sonucu olduğuna da dikkat çekiyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,535.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.08
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.22
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.43