Pazartesi, Mart 1, 2021

Milyarder: Ethereum, Bitcoin’den daha iyi bir değer deposu

Mark Cuban, Bitcoin’in bir para birimi olmadığına neden ikna olduğu da dahil olmak üzere kripto para birimleri konusundaki duruşunu açıkladı. Cuban, Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi bir değer deposu olduğuna inanıyor.

Milyarder mucit ve yatırımcı Mark Cuban, Bitcoin’in çok karmaşık ve yaygın olarak kullanılan bir para birimi haline gelemeyecek kadar maliyetli olduğuna inanıyor. Yakın tarihli bir podcast’te, neden bir Bitcoin boğası haline geldiğini, merkezi olmayan finansmanın eski bankacılık sistemine, en sevdiği kripto para birimi projelerine nasıl rakip olabileceğini ve Ethereum’un neden Bitcoin’den daha iyi bir değer deposu olduğunu araştırdı.

Cuban, en çok NBA franchise’ı Dallas Mavericks’e sahip olması ve Shark Tank’ın yatırımcısı olmasıyla ünlüdür. Kripto para birimi endüstrisine olan ilgisini ve geleceğin neyin beklediğine inandığını tartışmak için ‘The Defiant’ podcast’inde Camila Russo’ya katıldı. Küba asla geri durmayacak biri olarak, Bitcoin’i bir para birimi olarak eleştirerek başladı.

Bitcoin şüpheciliği ve DeFi iyimserliği

Cuban bir teknoloji meraklısı ve bu yüzden ilk yıllarında Bitcoin ile ‘oynamaya‘ başladı. Bununla birlikte, Bitcoin’in bir para birimi olacağı anlatısına inanmadı.

Özellikle Bitcoin hakkındaki argüman her zaman bir para birimi olacağı yönündeydi. Önümüzdeki beş yıl boyunca, kesinlikle bir itirazcı olduğu. Bugüne kadar Bitcoin’in bir para birimi olacağına inanmadığını. Çoğu Bitcoinci artık bunun bir para birimi olduğunu bile söylemiyor dedi.

Cuban, Bitcoin’in bir para birimi olamayacak kadar “çok maliyetli, çok yavaş ve çok karmaşık” olduğuna inanıyor. Dahası, insanlar artık onu çoğunlukla bir değer deposu olarak görüyorlar.

4.3 milyar dolar değerinde ve 177. en zengin kişi olan milyarder, Bitcoin’in fiat enflasyonuna karşı bir koruma olduğu anlatısına daha da saldırdı. “Federal Rezerv ile olanlarla Bitcoin’in fiyatı arasında herhangi bir ilişki olduğunu sanmıyorum” dedi.

Arjantin’de olduğu gibi, bazı egemen para birimlerinin çöktüğünü kabul ederken, ABD dolarının asla düşmeyeceğine inanıyor. Ve böyle bir durumda bile, Bitcoin hala USD’nin yerini almak için yükselmeyecektir. Bunun nedeni, BTC’nin yerel itibari para birimi ile ilişkili olarak hala değerlenecek olmasıdır.

İyimser bir bakış açısıyla, Federal Rezerv’in bazı altın rezervlerini kripto para birimleriyle değiştirmesini öngörüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 45,397.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98