Salı, Nisan 20, 2021

Milyarder CEO Chamath Palihapitiya: Bitcoin Yatırımı Yapın!

Uzay turizmi şirketi Virgin Galactic’in milyarder başkanı Chamath Palihapitiya, herkesin elinde kötü gün Bitcoin’i (BTC) bulundurması gerektiğini ve yastık altı bile olsa cüzi miktarda Bitcoin yatırımı yapılması gerektiğini söyledi.

CNBC’nin Squawk Box programında konuşan Palihapitiya, herkesin yüzde 1 oranında Bitcoin’e yatırım yapması gerektiğini düşündüğünü söyledi.

Palihapitiya, Bitcoin hariç diğer bütün finansal araçlar korelasyon gösterdiği için kripto paranın muhteşem bir koruma sağladığını dile getiren şu ifadelere bulundu:

“Finans sektöründe mevcut margin miktarını gördüğünüzde, tahmin edemeyeceğiniz dışsal olayları düşünüyorsunuz. Çok fazla risk bulunuyor ve dünyanın herhangi bir yerinde ortalama bir bireyin korelasyon içinde olmayan bir koruma varlığına sahip olması harika bir güvence olur.”

Corona virüsü boğa piyasasını pozitif veya negatif etkilemez

Facebook’un eski yöneticilerinden olan milyarder, Corona virüsü kaynaklı ekonomik sıkıntıların kripto pazarında boğa piyasasını tetikliyeceği fikrine inanmıyor.

Corona virüsünün yarattığı paniği ve Dow endeksinin 2 bin puan düştüğünü gördüğünüz bir günde gidip Bitcoin satın almamalısınız, bu aptalca bir olacaktır strateji.” diye belirtti.

Bitcoin yatırımı

Bitcoin’in ‘güvenli liman’ olduğu söylemi, kripto paranın hisse senedi piyasalarıyla uyumlu olarak Corona virüsü endişeleri nedeniyle 36 saat içerisinde yüzde 13 değer kaybetmesinin ardından tartışılıyor. Tam aksine altın, geleneksel güvenli liman rolünü başarıyla yerine getirerek yüzde 0,5 değer kazandı ve 1.648,82 dolar seviyesine ulaştı.

Yastık Altı Bitcoin Yatırımı Yapın

bitcoin yatırımı

Palihapitiya, kısa pozisyonlu piyasa trendlerinden kar elde etmek isteyen yatırımcılar için en iyi yaklaşımın, varlıklarının küçük bir kısmını ”sigorta” olarak Bitcoin’e yatırmak olduğunu ileri sürdü:

“Sahip olduğum net varlığın yüzde 1’ini dünyadan ve dünyanın çalışma şeklinden tamamen bağımsız bir ticarete yatırmak mantıklı bir strateji gibi duruyor. Bir süre birikim yapıp yastık altına koymak ve kullanılmasına hiçbir zaman gerek olmayacağını düşünmek gerekiyor. gerektiği zaman, bu birikim sizi koruyacaktır.”

Palihapitiya, uzun bir süredir Bitcoin’i destekliyor. Şirketi Virgin Galactic, 250 bin dolar talep edilen uzay uçuşlarında Kasım 2013’ten itibaren Bitcoin kabul etmeye başladı.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96