Michael Novogratz’dan Ripple’a ve Yatırımcılarına Eleştiri!

Ripple (XRP) 5
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimi yatırımlarına odaklanan Galaxy Investment Partners’ın şu anki CEO’su Michael Edward Novogratz, katıldığı bir YouTube söyleşisinde Ripple’a ve yatırımcılarına ağır sözler söyledi.


SEC’in Ripple’a açtığı menkul kıymet davası sonrası XRP’de güven azaldı ve satışlar geldi. Bu satış sonrası XRP fiyatı 2021’e girerken 30 sent civarlarına kadar düştü. Davada ilerleme kaydeden Ripple ile XRP fiyatı tekrar yükselişe geçti ve 2021’in ilk çeyreğinde 2 dolara kadar yükseldi. Dava devam etmekte ve son kararı buradan inceleyebilirsiniz.

Ripple (XRP) fiyatı ise an itibariyle$ 1.41dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu dava sonucunda ortaya çıkan XRP batacak mı yükselecek mi tartışmaları ise hâlâ devam etmekte. XRP taraftarlarının Ripple’a güveni fazla ve yükseleceğini umuyorlar. XRP Ordusu adı verilen bu grup XRP’nin gelecekte çok daha yükseleceğini savunuyor. Diğer yandan XRP’nin ,deyim yerindeyse, çökeceğine inanan bir grup var. Bunlardan biri olan Michael Edward Novogratz ise XRP Ordusu adı verilen bu gruba ağır eleştiriler yağdırdı. Öyle ki bu insanların komplo teorisine bile inanacağını söyledi.

Novogratz
via Sportsfile

Katıldığı söyleşide Novogratz, “Yıllar içerisinde Ripple’a gerçekten inanmak isteyen gerçek bir insan topluluğu oluştu. Kendilerine XRP Ordusu diyorlar. 9/11 teorisyenleri gibi onlara her şeyi anlatabilirsin. Kripto para sektöründe bu tarz oluşumlar biraz da olsa var. Bunlar bazen gerçeği görmüyorlar.” diyerek XRP Ordusunu 9 Eylül teorisyenlerine benzetti.

Ağır söylemlere devam eden Novogratz, XRP Ordusunun kendisine ABD seçimlerinin meşruiyetini inkar eden Donald Trump taraftarlarını hatırlattığını da söylemekten çekinmedi.

Ripple hissesi olan Novogratz bunu, acı veren ticaret olarak nitelendirdi.

“XRP’yi hiç sevmedim. SEC’in enselerinde olmasını bir yana bırakın tokenlerin büyük bir kısmı bir grubun elinde. Bunu kabul edemem. Şirketin sahip olduğu XRP miktarına bakınca Ripple’ın 60 milyar dolar değerinde olması gerektiğini görüyorsunuz. Ancak şirketin öz sermayesi yaklaşık 3 milyar dolardan işlem görüyor. Burada yanlış bir şey var.”

 

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!