Çarşamba, Ocak 27, 2021

Mike Novogratz, ABD hükümetinin kripto para sektöründe yaptığı çalışmalar hakkında açıklama yaptı!

Fiyat cephesinde, Bitcoin’in fiyatında üstel bir artışla desteklenen kripto piyasası, Bu hafta tahminlerinden daha iyi performans gösteriyor. Ancak düzenleme cephesinde, Endüstri mücadele edecek çok şey buldu. Aylar geçtikçe sektörün olgunlaşması ve kurumların nihayet piyasayı tanıması, kabul etmesi ve benimsemesi ile birlikte, Düzenleyiciler, özellikle de Amerika Birleşik Devletleri’dekiler, henüz gelişmekte olan sektör üzerindeki kontrollerini genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor.

FinCEN’in, Merkezi bir borsadan kişisel bir cüzdana fon transferleri için daha katı KYC süreçlerini zorunlu kılacak olan yakın zamanda önerilen kuralları, Aynı şeyi çalışmayı yapma çabasıdır. Bu durum, Topluluktaki pek çok kişiden şiddetli bir yanıt aldı, özellikle de stabilcoin piyasasınından düzenlemeye yönelik sert yanıtlar geldi.

Bununla birlikte, çoğu kişi bu önerilerin giden bir yönetimin (Başkanın yıl sonu değişmesi) son çare çabaları olduğuna inanırken, göründüğünden daha fazlası olabilir. Bu, Galaxy Digital’den Mike Novogratz’ın yakın tarihli bir röportaj sırasında yaptığı görüşlerinden biri;

“… .Onlar (önerilen düzenlemeler) aslında Bitcoin ve Ethereum’un peşinden gitmek için tasarlanmamıştır. İçlerinde trafik olan şirketler için tasarlanmıştır. Ve bunlar çoğunlukla perakende satış şirketleridir “

Bu ilginç bir bakış açısı, özellikle de birçok kişi “ABD Hükümeti kripto para birimlerinin peşinden gidiyor” kervanına atlamak için hızlı davrandığı için bu şekilde çalışmalar yaptığını öne sürdü.

Novogratz’ın açıklamaları

Özellikle Mnuchin ve Trump liderliğindeki giden yönetim uzun süredir Bitcoin karşıtı olduğu için, karşı taraf için burada yapılması gereken iyi bir argüman var. FinCEN tarafından önerilen yukarıda belirtilen kurallar, aynı şeyin mükemmel bir örneğidir, çünkü Novogratz’ın hızlıca işaret ettiği gibi, tekliflerin tam olarak 60 günlük bir yorum süresi olmamıştır.

Novogratz, Yeni yönetim devraldığında “Açık fikirli” düzenleyicilerin devreye girmesini ümit ederek, Bu tür kuralların yalnızca yeniliği bastırdığını, aynı zamanda ülkelere belirgin bir avantaj sağlarken işletmeleri sektörden uzaklaştırma potansiyeline sahip olduğunu iddia etti

Galaxy Digital yöneticisi, Bitcoin’in boğa piyasasının doğası hakkında da yorum yaparak, Amerikan düzenleyicilerinin yarattığı engeller karşısında performansını övdü. Ona göre, MassMutual’ın Bitcoin’e 100 milyon dolarlık yatırım yapması “dev bir haberdi” ve kurumsal müşteriler tarafından Bitcoin’in benimsenmesinin yavaşlamadığının kanıtıydı.

Novogratz yorum yaparak bitirdi,

“Bitcoin şu anda altının yüzde üçü. Sanırım altının yüzde onu kolayca olabilir, yani 60-65.000 dolar. Bunun zor olduğunu sanmıyorum. Pazara daha fazla katılımcının geldiğini görüyorum. “

Bununla birlikte, Novogratz’ın röportajından bu yana, Dünyanın en büyük kripto para biriminin grafiklerde daha fazla direnç seviyesini aştığı unutulmamalıdır.

Kaynak: Coinstats

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,596.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34